نامه خشم آلود نمایندگان اقتصادی آلمان خطاب به صدر اعظم

کد خبر: 1271871

نمایندگان اقتصادی در ایالات شرقی آلمان در نامه‌ای سرگشاده سراسر انتقاد و هشدار دهنده، دولت فدرال آلمان را مقصر ضعف اقتصادی آلمان دانستند که جایگاه رقابتی و اقتصادی کشورشان را به خطر انداخته است.

 نامه خشم آلود نمایندگان اقتصادی آلمان خطاب به صدر اعظم

نمایندگان اقتصادی در ایالات شرقی آلمان در نامه‌ای سرگشاده سراسر انتقاد و هشدار دهنده، دولت فدرال آلمان را مقصر ضعف اقتصادی آلمان دانستند که جایگاه رقابتی و اقتصادی کشورشان را به خطر انداخته است.

روزنامه "برلینر سایتونگ" در مطلبی نوشت: نمایندگان اقتصادی حدود 700 هزار شرکت در آلمان شرقی نامه انتقاد آمیز وسراسر خشمی خطاب به دولت ائتلافی آلمان نوشته و اعلام کردند که خطاهای دولت ائتلافی آلمان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان را تقویت کرده و جایگاه اقتصادی کشورشان را به خطر می اندازد.

به این ترتیب نمایندگان اقتصاد آلمان شرقی نامه ای سرگشاده به اولاف شولتز (SPD) با شدیدترین انتقادها و ناامیدی شدید با توجه به کاهش اعتبار مکان کسب و کار خود نوشتند. این نامه خطاهای جدی دولت ائتلافی را تقریباً در هر زمینه ای فهرست می کند . رؤسای 14 اتاق بازرگانی و صنعت در پنج ایالت فدرال شرقی در این نامه خواستار آن شدند که تصمیمات سیاسی به درستی آماده، بررسی، توضیح مناسب و توجیه شوند.

آنها از عدم دخالت شهروندن در تصمیمات سیاسی با پیامدهای اقتصادی عمده و تضعیف رقابت و اعتماد به سیاست شکایت داشتند. در این نامه آمده است: بی میلی به فناوری، بوروکراسی رو به رشد، مشوق های ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی برای کار نکردن و تضاد دائمی بین حرف و عمل، اقتصاد را بیشتر با مشکل مواجه می کند. نمایندگان تقریباً 700000 شرکت می نویسند که اقدامات نادرست دولت به ایجاد و تشدید این جو متشنج کمک می کند.

به اعتقاد این نمایندگان اقتصادی با توجه به انتخابات ایالتی آتی امسال در تورینگن، زاکسن و براندنبورگ، این مشکل به ویژه جدی است. بر اساس بررسی ها، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در حال حاضر در آنجا پیشتاز است. در این نامه هشدار آمیز خطاب به شخص شولتز، آمده است: اگر هیچ چیزی اساساً در اعمال و رفتار شما تغییر نکند، می‌ترسیم که ایالت های فدرال آلمان شرقی یکی پس از دیگری به محل تمایل افراط ‌گرایان راست‌گرا و از نظر اقتصادی به یک کشور منطقه ترانزیتی تبدیل شود.

در این نامه آمده است: آقای صدراعظم عزیز، در آغاز سال انتخابات 2024، ما بسیار نگران آینده محل کسب و کار، انسجام اجتماعی و فرهنگ دموکراتیک خود هستیم. دولت فدرال نیز سهم بسزایی در این امر دارد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: اقتصاد منطقه‌ای که ما به عنوان روسای اتاق‌های صنعت و بازرگانی آلمان شرقی اجازه داریم مسئولیت آن را بپذیریم، در وضعیت بحرانی فزاینده‌ای قرار دارد. ما این را در درجه اول به این واقعیت نسبت می دهیم که یک اصل آزموده شده همراه با رفاه جمهوری فدرال به طور فزاینده ای از بین می رود، یعنی ادغام فعال منافع مختلف در روند سیاسی. این امر کمک قابل توجهی به شفافیت، درک و در نهایت موفقیت تصمیمات سیاسی می کند.

در ادامه آمده است: رسوایی بودجه در دولت فدرال در پایان سال گذشته این موضوع را کاملاً روشن کرد و باعث فوران های قابل توجهی در اقتصاد و جامعه شد. برخورد دولت فدرال با حکم کارلسروهه می تواند بسیاری از منابع آتش سوزی را که قبلاً وجود داشته اند به آتش سوزی تبدیل کند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: کشاورزان و بخش‌هایی از طبقه متوسط ​​علیه بارهای فزاینده‌ای که در کوتاه‌مدت تصمیم‌گیری شده است، شورش می‌کنند، پروژه‌های مهم اقتصادی در حال متوقف شدن هستند و هیچ امنیت برنامه‌ریزی برای تحولات هزینه در بخش‌های انرژی و ساخت‌وساز نه برای مصرف‌کنندگان و نه برای شرکت‌ها وجود ندارد. علاوه بر این، بی ثباتی در مسائل تامین و مدیریت هزینه انرژی، که با جنگ روسیه در اوکراین تشدید شد، هنوز برطرف نشده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: این به قیمت اعتماد تمام می شود و رنجش و ناامنی جدیدی ایجاد می کند. این بدان معناست که تمام باورها و مکانیسم هایی که آلمان را به یک مکان تجاری قوی تبدیل کرده است، در هم ریخته است.

در ادامه آمده است: همه اینها به این معنی است که رقابت بین المللی آلمان در حال فرسایش است. در حالی که کشورهای صنعتی پیشرو هزینه های سرمایه گذاری هنگفت، سیستم های تشویقی و تسهیلات نظارتی را به منظور همراهی با فرآیندهای تحول و افزایش رقابت نشان می دهند، این امر در این کشور به دلیل فقدان اراده سیاسی با شکست مواجه شده است. آنچه در این زمینه برای اقتصاد آزاردهنده است، فرصت کوتاه برای مشارکت و بیانیه‌های اتاق‌های اقتصادی، انجمن‌ها و گروه‌های ذی‌نفع، توجیه‌های غیرقابل درک یا حتی گمشده برای تصمیم‌گیری‌های سیاسی و قدردانی ناکافی از عملکردهای برتر جامعه ما است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: ما نباید به سادگی از دموکراسی رفاه محور مبتنی بر امنیت و آزادی دست بکشیم. ما انتظار داریم که تصمیمات در نهایت به درستی آماده شده، سنجیده شود و در صورت اعلام، به درستی توضیح داده شود و توجیه شود. گفتگوی مستقیم بین سیاست و جامعه نباید اجتناب شود، بلکه باید فعالانه آغاز شود.

در بخش پایانی این نامه آمده است: آقای صدراعظم، بهترین راه حل برای مقابله با پوپولیسم جناح راست، کار سیاسی واقعی و هماهنگ است. مسئولیت خود را بپذیرید!/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها