انتقاد لیبرمن به نتانیاهو

کد خبر: 1271884

وزیر جنگ و وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت که تنها چیزی که برای نخست وزیر این رژیم مهم بوده، حفظ کابینه ائتلافی است.

انتقاد لیبرمن به نتانیاهو

«آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه به غزه مخالفت کرد.

رهبر حزب اسرائیل بیتنا گفت: «هرگونه کمک‌های بشردوستانه‌ای که وارد غزه شود، به تقویت حماس منجر شده و باعث می‌شود تا یحیی السنوار، جنگ را از موضع قدرت به پیش ببرد».

وی در ادامه سخنانش به کنفرانس اخیری که در سرزمین‌های اشغالی درباره بازگشت شهرک‌نشینی در نوار غزه برگزار شده بود پرداخت و گفت: «کسانی که درباره بازگشت شهرک‌نشینی در نوار غزه صحبت می‌کنند باید نخست بتوانند ساکنان شهرک‌های اطراف نوار غزه را بازگردانند».

لیبرمن که از منتقدان سرسخت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم به شمار می‌آید در ادامه گفت: «نتانیاهو اسرائیل را بر اساس ملاحظات شخصی اداره می‌کند و تنها چیزی که برای او اهمیت داشته، حفظ ائتلاف کابینه است».

س از اینکه رسانه‌های اسرائیلی و غربی روز دوشنبه (دیروز) مدعی پیشرفت در مذاکرات مربوط به تبادل اسرای فلسطینی و اسرائیلی شدند، یک وزیر کابینه نتانیاهو روز سه شنبه بر احتمال فروپاشی کابینه تاکید کرد.

وزیر «وحدت ملی» اسرائیل چیلی تروپر هشدار داد اگر نتانیاهو از توافق قابل قبول برای آزادی «گروگان‌های حماس از غزه» امتناع کند، کابینه فرو می‌پاشد.

در روزهای اخیر و به دنبال ناکامی در آزادی اسرای اسرائیلی و تحقق هدف نابودی حماس در غزه، درخواست‌ها در اسرائیل برای برکناری نتانیاهو شدت گرفته است. بعد از تکرار ایده  برکناری نتانیاهو توسط «یائیر لاپید» رهبر احزاب مخالف کابینه رژیم صهیونیستی، اخیرا بیش از ۴۰ فرمانده ارشد نظامی سابق و برخی از مقامات اطلاعاتی، رهبران تجاری و دیپلمات‌های اسرائیل خواستار «برکناری فوری» او شده‌اند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارش امروز خود نوشته که فشارها در اسرائیل برای نهایی کردن توافق با حماس «جهت آزادی ۱۳۶ گروگان» شدت گرفته است.

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که این جنبش به دنبال آتش‌بس دائمی است و به آتش‌بس موقت برای تبادل اسرا رضایت نخواهد داد.

تروپر وزیر کابینه اسرائیل گفت که «ما (برای آزادی اسرا) باید بهای سنگینی را بپردازیم اما توقف جنگ بهایی است که اسرائیل تمایلی به پرداخت آن ندارد. اگر توافقی وجود داشته باشد و نتانیاهو آن را امضا نکند، دولت را ترک خواهیم کرد. حتی اگر نتانیاهو را جایگزین کنیم، هدف از بین بردن حماس تغییر نخواهد کرد».

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها