واکنش پنتاگون به توقف عملیات ضدآمریکایی کتائب حزب الله عراق

کد خبر: 1271934

پنتاگون به تصمیم کتائب حزب الله برای توقف عملیات علیه نیروهای آمریکایی واکنش نشان داد.

واکنش پنتاگون به توقف عملیات ضدآمریکایی کتائب حزب الله عراق

پنتاگون به تصمیم کتائب حزب الله برای توقف عملیات علیه نیروهای آمریکایی واکنش نشان داد.

 به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون به تصمیم کتائب حزب الله برای توقف عملیات علیه نیروهای آمریکایی واکنش نشان داد.

پنتاگون با خودداری از اظهار نظر درباره تصمیم کتائب حزب الله برای توقف عملیات علیه نیروهای آمریکایی تاکید کرد که اقدامات در عمل مشخص خواهد شد.

پنتاگون همچنین با تکرار اتهامات ضدایرانی خود بار دیگر مدعی شد که «ما مطمئن هستیم شبه نظامیان تحت حمایت ایران کسانی بودند که به نیروهای ما در اردن حمله کردند.»

ساعتی پیش از این، «حزب الله عراق» اعلام کرد که تا اطلاع بعدی تمامی عملیات‌های نظامی خود علیه اشغالگران امریکایی را متوقف می‌کند.

حزب الله عراق در اطلاعیه‌ای هدف از این اقدام را مراعات امور سیاسی دولت عراق در شرایط کنونی بیان کرد.

در بیانیه حزب الله عراق که به امضای «ابوحسین الحمیداوی»، دبیرکل گردان‌های حزب الله منتشر شده، آمده است:

«مقاومت اسلامی، گردان‌های حزب‌الله، تصمیم خود را برای حمایت از مردم مظلوم غزه گرفته است و با اراده خود و بدون دخالت دیگران استقامت خواهند کرد. می‌دانیم که چگونه جهاد می‌کنیم و برخی اغلب به فشار و تشدید تنش علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و سوریه اعتراض دارند. تعهد ما به انجام وظایف انسانی و ایدئولوژیک خود، با خرد، تدبیر و بررسی دقیق کار بوده است و تعادل حقوقی و اخلاقی در سخت‌ترین شرایط را در نظر داشتیم.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «با اعلام تعلیق عملیات نظامی و امنیتی علیه نیروهای اشغالگر به دفاع از مردم در غزه به شیوه‌های دیگر ادامه می‌دهیم و به مجاهدان دلیر گردان‌های آزاد حزب الله این توصیه را اعلام می‌کنیم. در عین حال اگر اقدام خصمانه آمریکا انجام شود، همان طور که قبلاً انجام شده است، ما انشاالله تصمیم می‌گیریم و همه امور به دست خداست.»

پیش از این نیز، کتائب حزب الله عراق در تارنمای رسمی خود با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد آغاز خروج نظامیان آمریکایی در عراق اعلام کرده بود: «در دوازدهمین سالگرد شکست اشغالگران آمریکایی، مقاومت همچنان پابرجاست و جز شکست دشمن آمریکایی و وابستگانش در منطقه چیزی را نمی‌پذیرد.»/مهر

 پنتاگون: حال یکی از مجروحان حمله به پایگاه آمریکا در اردن وخیم است

وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه خبر داد که تعداد مجروحان حمله به پایگاه این کشور در مرز اردن به بیش از 40 مجروح رسیده که حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه خبر داد که تعداد مجروحان حمله اخیر به پایگاه نظامیان آمریکایی در مرز اردن به بیش از 40 نفر رسیده که حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد: «حمله به پایگاه آمریکا را در زمان و مکان مناسبی که انتخاب خواهیم کرد، پاسخ می‌دهیم».

مقام‌های نظامی آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید هم در چند مصاحبه تصریح کرده که آمریکا به دنبال جنگ در ایران نیست و تشدید تنش‌ها در منطقه را دنبال نمی‌کند.

روز گذشته (دوشنبه) سابرینا سینگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز تصریح کرد که آمریکا هنوز به جمع‌بندی نهایی درباره اینکه حمله مرگبار به نیروهای این کشور در اردن توسط چه گروهی انجام شده نرسیده و اطلاعاتی درباره اینکه این حمله به دستور ایران انجام شده باشد وجود ندارد.

سینگ گفت: «این حمله نشانه‌های حملات کتائب حزب‌الله را دارد اما هیچ نتیجه‌گیری نهایی حاصل نشده است.» او در پاسخ به سوالات درباره نقش ادعایی ایران در این حملات گفت که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره اینکه این حمله به دستور ایران انجام شده باشد وجود ندارد.

تنش‌ها در منطقه بعد از حملات اسرائیل در غزه اوج گرفته است. عملیات زمینی اسرائیل تا کنون به شهادت بیش از 26 هزار نفر فلسطینی منجر شده است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها