سقوط یک جنگنده آمریکایی دیگر در کره‌جنوبی

کد خبر: 1271964

ارتش آمریکا تایید کرد که یک جنگنده اف-۱۶ آمریکایی در آب‌های نزدیک کره‌جنوبی سقوط کرده است. این سومین باری است که یک هواپیمای جنگی آمریکا در کمتر از یک سال گذشته در این منطقه سقوط می‌کند.

سقوط یک جنگنده آمریکایی دیگر در کره‌جنوبی

به گزارش یونهاپ، خلبان این جنگنده آمریکایی بامداد امروز چهارشنبه مجبور شد هواپیمایش را رها کرده و ایجکت کند و به‌دنبال آن اف‌-۱۶ در آب‌های سواحل گونسان، واقع در کره‌جنوبی و در نزدیکی پایگاه هوایی کونسان واشنگتن سقوط کرد.

کلنل متیو سی گاتکه، فرمانده «فایتر وینگ هشتم» گفت: «اطلاعات در مورد علت بروز این وضعیت اضطراری در طول پرواز، تا پایان بررسی‌های ایمنی و حوادث کامل در دسترس نخواهد بود.»

این بیانیه با تقدیر از نیروهای امدادی سئول بابت رسیدگی سریع به خلبان آمریکایی که برای «ارزیابی» به یک مرکز پزشکی منتقل شده، افزود: «اکنون تمرکز خود را به جستجو و بازیابی هواپیما معطوف خواهیم کرد.»

سقوط این جنگنده آمریکایی، به‌ دنبال وقوع چندین حادثه مشابه از همین نوع جت جنگنده در ماه‌های اخیر رخ می‌دهد. اف-۱۶ دیگری در جریان تمرینی در ماه دسامبر بر فراز دریای زرد سقوط کرد. آن جنگنده هم در کوسان به عنوان بخشی از نیروهای فایتر وینگ هشتم ایالات متحده مستقر بود.

در ماه مه، یک اف-۱۶ دیگر در نزدیکی پایگاه هوایی اوسان در شمال غرب کره‌جنوبی سقوط کرد. مقامات جزئیات کمی در مورد این حادثه فاش کردند، اما گفتند خلبان در یک ماموریت آموزشی عادی شرکت داشت و به سلامت ایجکت کرد./ ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها