کشف پیکر ۳۰ شهید فلسطینی میان زباله‌های شمال غزه

کد خبر: 1272057

منابع فلسطینی از پیدا شدن پیکر ۳۰ شهید فلسطینی در حالی که دستشان با دستبند بسته شده است در زباله‌های شمال غزه خبر دادند.

کشف پیکر ۳۰ شهید فلسطینی میان زباله‌های شمال غزه

منابع فلسطینی از پیدا شدن پیکر ۳۰ شهید فلسطینی در حالی که دستشان با دستبند بسته شده است در زباله‌های شمال غزه خبر دادند.

پایگاه اطلاع رسانی «عربی ۲۱»، منابع فلسطینی فاش کردند که نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل با اعدام اسیران فلسطینی و ریختن اجساد آنها در میان زباله‌های شمال نوار غزه، به جنایت نسل کشتی خود ادامه دادند.

آنها اشاره کردند که ۳۰ جسد که روی هم ریخته شده بود، در داخل زباله دانی مدرسه «حمد» در شمال نوار غزه کشف شد که بیشتر آنها در داخل کیسه های سیاه رنگ قرار داشتند.

بر اساس این گزارش، بر دستان این شهدا دستبند پلاستیکی متعلق به ارتش رژیم اشغالگر که دارای نوشته های عبری و شماره سریال است دیده می شود.

منابع فلسطینی می گویند که اجساد این شهدا دارای دستبند و برخی نیز چشم بند است و همه آنها با گلوله های نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل اعدام شده اند.

کشف پیکر ۳۰ شهید فلسطینی

به نوشته عربی ۲۱، فلسطینیان پس از عقب نشینی نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی از برخی مناطق به ویژه جاهایی که در آنها مرکز تجمیع و بازداشت موقت اسیران پیش از انتقال به سرزمین های اشغالی سال ۱۹۴۸ ایجاد کرده بودند، جنایات بسیاری را کشف کردند.

در این پیوند، باشگاه اسیران فلسطین یافتن اجساد ۳۰ شهید غل و زنجیر شده را دلیل روشن جنایت اعدام دسته جمعی دانست که رژیم صهیونیستی علیه آنها مرتکب شده است.

باشگاه اسیران فلسطین اضافه کرد که شهدای «بیت لاهیا» با دستبند و چشم بند بودند که نشان می دهد نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل اقدام به اعدام میدانی علیه آنها کرده اند و اطلاعات زیادی درباره اعدام اسیران فلسطینی در غزه توسط رژیم صهیونیستی وجود دارد که داده ها درباره جنایت نسل کشی رژیم اشغالگر اسرائیل در نوار غزه را افزایش می دهد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که از آغاز حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵مهر) آمار شهدای نوار غزه به ۲۶ هزار و ۹۰۰ و آمار زخمی ها به ۶۵ هزار و ۹۴۹ نفر رسیده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است و رزمندگان مقاومت فلسطین، با وجود کمبود امکانات و محاصره بودن نوار غزه در حال رویارویی با اشغالگران صهیونیست هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها