فیدان: ممانعت اسراییل از ورود کمک‌ها به غزه نباید پذیرفته شود

کد خبر: 1272105

وزیر خارجه ترکیه پس از دیدار با همتای رومانیایی خود در یک نشست خبری اعلام کرد: ممانعت اسراییل از ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه نباید پذیرفته شود.

فیدان: ممانعت اسراییل از ورود کمک‌ها به غزه نباید پذیرفته شود

به نقل از خبرگزاری آناتولی، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه امروز چهارشنبه پس از دیدار با لومینیتا اودوبسکو، همتای رومانیایی خود در یک نشست خبری در بوخارست پایتخت مجارستان اعلام کرد: ممانعت (رژیم) اسراییل از ورود کمک‌ های بشردوستانه و تجهیزات پزشکی به غزه به هیچ وجه نباید از سوی جامعه بین‌ المللی پذیرفته شود.

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه وی و همتای خود به بیان رخ‌دادهای وحشیانه در غزه و تهدیدات ناشی از آن پرداختند، خاطرنشان کرد که از اشغالگران قدس خواسته است تا حکم دیوان بین‌ المللی دادگستری را اجرا کرده و آتش‌ بس کامل را فورا اعلام کند.

هاکان فیدان با اشاره به ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود کمک‌ های بشردوستانه به غزه گفت: نمی‌ توانیم و نباید ساکت بمانیم؛ زیرا ۲ میلیون نفر علنا به خاطر گرسنگی و بیماری‌ های همه‌ گیر زیر بمباران می‌ میرند. من از جامعه جهانی می‌ خواهم که یک بار دیگر برای جلوگیری از این کشتار به نحوی قوی عمل کند.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره کنوانسیون مونترو گفت که این کنوانسیون به‌عنوان تضمین امنیت منطقه به کار خود ادامه می‌ دهد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها