شهدای غزه از مرز 27 هزار نفر عبور کرد

کد خبر: 1272258

وزارت بهداشت غزه در تازه‌ترین آمار خود از افزایش تعداد شهدا به ۲۷۰۱۹ نفر خبر داد. همچنین ۶۶۱۳۹ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

شهدای غزه از مرز 27 هزار نفر عبور کرد

دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز (۱۲ بهمن) و با گذشت ۱۱۸ روز از جنگ در این منطقه، از افزایش شهدا به ۲۷۰۱۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۶۶۱۳۹ نفر خبر داد.

به گفته این وزارتخانه طی ۲۴ ساعت گذشته ارتش رژیم اشغالگر دست به ۱۵ جنایت جدید علیه غیرنظامیان زده که ۱۱۸ شهید و ۱۹۰ زخمی به جا گذاشته است.

در ادامه این گزارش آمده است که بیش از هفت هزار نفر همچنان زیر آوار هستند و ارتش اسرائیل به امدادگران اجازه دسترسی به آن‌ها را نمی‌دهد.

ادامه بمباران شدید و گلوله‌باران مناطق مختلف غزه در حالی است که بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از سوی شبکه بی بی سی، بین ۱۴۴۰۰۰ تا ۱۷۷۰۰۰ ساختمان در نوار غزه از آغاز جنگ تا این هفته آسیب دیده‌اند، در این میان روزنامه واشنگتن پست نیز ماه گذشته گزارش داد که مناطق «بیت حانون»، «جبالیا» و محله «الکرامه» در شهر غزه به طور کامل ویران شده‌اند

تحقیقات این روزنامه همچنین نشان داد که از اواخر ماه گذشته و در کل نوار غزه، حدود ۳۵۰ مدرسه و ۱۷۰ مسجد و کلیسا آسیب کلی و جزئی دیده است.

در گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل نیز آمده که اقتصاد غزه برای رسیدن به سطح قبل از جنگ، به میلیاردها دلار نیاز دارد و وضع اجتماعی و اقتصادی غزه از زمان حملات اسرائیل به شدت وخیم شده و بازسازی شرایط اجتماعی-اقتصادی نوار غزه، به ده‌ها سال و کمک بین‌المللی قابل توجه نیاز است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها