عصبانیت سناتورهای آمریکایی از ایران

کد خبر: 1272344

یک گروه ۱۸ نفره از سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی در تداوم سیاست های ضد ایرانی خود، با عصبانیت از فروش نفت ایران از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواسته اند تا تحریم‌های نفتی علیه ایران را تشدید و تقویت کند.

عصبانیت سناتورهای آمریکایی از ایران

یک گروه ۱۸ نفره از سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه  آمریکایی در تداوم سیاست های ضد ایرانی خود، با عصبانیت از فروش نفت ایران از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواسته اند تا تحریم‌های نفتی علیه ایران را تشدید و تقویت کند.

تارنمایی جوئیس اینسایدر روز پنجشنبه به وقت محلی در گزارشی نوشت: این قانونگذاران در نامه خود به روابط نفتی ایران و چین که ادعا می کنند شریان اصلی اقتصاد ایران است، توجه خاص کرده اند.

در این نامه برغم تکذیب مقامات جمهوری اسلامی ایران آمده است: «در پی حملات تروریستی ۷ اکتبر و حملات متعاقب آن توسط نیروهای وابسته به ایران به نیروهای آمریکا در خاورمیانه، ما از شما می خواهیم برای جلوگیری از صادرات پرسود نفت ایران برای تامین مالی ترور، سخت تر تلاش کنید.»

این سناتورهای آمریکایی در ادامه ادعاهای خود آورده اند: « این صادرات یک راه حیاتی برای حفظ و گسترش حمایت ایران از گروه‌های تروریستی است که هدف آنها آسیب رساندن به منافع آمریکا در خاورمیانه و نابودی متحد ما، اسرائیل است.»

به گزارش جوئیش اینسایدر، قانونگذاران به طور خاص از دولت آمریکا خواستند تا تحریم های بیشتری را علیه کشتی های حامل نفت ایران و همچنین بنادر و پالایشگاه هایی که این نفت را فرآوری می کنند اعمال کند. عمده صادرات نفت ایران توسط چین خریداری می شود.

در این نامه به دو لایحه از جمله قانون کشتیرانی و قانون توقف فناوری اطلاعات اشاره شده است که هر دو به دنبال اعمال تحریم‌های اضافی علیه چین برای خرید نفت ایران هستند و از دولت آمریکا می‌خواهند تا «درحالی که کنگره در نظر دارد این دو لایحه را تصویب کند، از همه منابع موجود برای اجرای فعالانه این تحریم‌ها استفاده کند.»

این نامه توسط ۱۸ قانونگذار آمریکایی امضا شده است که پنج تن از آنها دموکرات هستند. یک گروه دو حزبی متشکل از ۶۲ عضو مجلس نمایندگان آمریکا نیز اوایل این هفته نامه مشابهی را به دولت بایدن ارسال کردند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها