یمن: کشتی انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

کد خبر: 1272356

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس، یک کشتی تجاری متعلق به لندن را در دریای سرخ، هدف حمله موشکی قرار داده‌اند.

یمن: کشتی انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز پنجشنبه خبر داد که در حمایت از ملت فلسطین و پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس، نیروی دریایی یمن، یک کشتی تجاری انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

سریع با اشاره به اینکه این کشتی عازم بنادر فلسطین اشغالی بوده و با موشکهای دریایی هدف قرار گرفته است، گفت: عملیات نیروهای مسلح یمن در دریاهای سرخ و عرب علیه کشتیهای اسرائیلی و کشتیهای عازم بنادر فلسطین اشغالی، تا زمان توقف حملات و شکست محاصره غزه ادامه خواهد داشت.

شبکه المیادین امروز نقل از منابع آگاه نظامی گزارش داد که متجاوزان آمریکایی-انگلیسی طی ساعات گذشته ۱۱ حمله به استان‌های صعده و الحدیده در شمال و غرب یمن انجام دادند.

 ائتلاف آمریکایی - انگلیسی امروز، ۹ حمله به منطقه الجبنه در شمال شهر ساحلی الحدیده در دریای سرخ و دو حمله نیز علیه صعده انجام داد.

خبرگزاری فرانسه بامداد امروز به نقل از شرکت امنیت دریایی گزارش داده بود که یک کشتی تجاری آمریکایی در آب‌های نزدیک یمن هدف اصابت مستقیم موشک قرار گرفته است.

نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند. آمریکا هم در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌‌های صهیونیستی، ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داد.

ضیف الله الشامی وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن هم شامگاه امروز پنجشنبه گفت که لوید آستین وزیر دفاع آمریکا درباره حملات صنعا به سایر کشورها دروغ گفته است.

آستین گفته بود که یمن به کشتی ۵۰ کشور حمله کرده است که هیچ ارتباطی با اسرائیل نداشته‌اند. وزیر یمنی می‌گوید که این ادعاها، «دروغ و سیاه‌نمایی» است.

الشامی همچنین تأکید کرد: آمریکایی‌ها در تلاشند وانمود کنند که درحال دفاع از جهان هستند، ولی در حال دروغ و سیاه‌نمایی هستند تا بتوانند کمی از اقتدار از دست رفته خود در عملیات طوفان الاقصی را به دست آورند./فازس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها