حمله یمن به یک کشتی انگلیسی

کد خبر: 1272362

یمنی‌ها یک کشتی انگلیسی را که به سمت اسرائیل در حرکت بود هدف قرار دادند.

حمله یمن به یک کشتی انگلیسی

یک منبع نظامی یمن به الجزیره گفته است که نیروهای این کشور یک کشتی انگلیسی را که به سمت اسرائیل در حرکت بود هدف قرار دادند.

همزمان، نیروهای مسلح یمن نیز به صورت رسمی اعلام کردند که یک کشتی تجاری انگلیسی را در دریای سرخ که عازم بنادر فلسطین اشغالی بود با موشک‌های نیروی دریایی هدف قرار دادند.

نیروهای مسلح یمن در بیاینه خود گفته‌اند: «عملیات ما در دریای عرب و سرخ علیه ناوگان یا کشتی‌های اسرائیلی که به سمت بنادر فلسطین حرکت می‌کنند ادامه دارد.»

این حمله در شرایطی صورت گرفته که ساعاتی پیش از آن، یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که آمریکا و انگلیس در چند ساعت گذشته ۱۱ بار مناطقی را در دو استان صعده و الحدیده در شمال و غرب یمن هدف حملات هوایی قرار دادند.

به گفته این منبع، متجاوزان طی ساعات گذشته ۹ حمله به منطقه «الجبانه» در شمال شهر الحدیده در ساحل دریای سرخ انجام دادند.

همچنین شهر صعده در شمال یمن هم دو بار هدف حمله هوایی آمریکا و انگلیس قرار گرفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی قرار است سید عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیرکل جنبش انصار الله یمن ساعت چهار عصر به وقت صنعا درباره تازه‌ترین تحولات کشورش و عملیات حمایت از مردم غزه سخنرانی کند.

عصر امروز نیز، سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرده بود که گزارشی از یک حادثه در ۵۷ مایل دریایی غرب بندر الحدیده در یمن دریافت کرده و برخی منابع رسانه‌ای از حمله یک کشتی در غرب بندر الحدیده یمن خبر دادند.

پیش از این، عبدالملک بدرالدین الحوثی گفته بود که ما در پایان هفته شانزدهم تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بر اهمیت تداوم پیشروی به سمت موضع صحیح در چارچوب مسئولیت دینی و انسانی خود تأکید می‌کنیم.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها