مقامات نظامی اسرائیل درپی استعفای دسته جمعی

کد خبر: 1272446

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روسای ستاد کل ارتش، شعبه اطلاعات نظامی ارتش، شاباک و فرمانده منطقه جنوبی ارتش تصمیم گرفتند به محض پایان جنگ در غزه از سمت‌های خود استعفا دهند.

مقامات نظامی اسرائیل درپی استعفای دسته جمعی

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی جمعه شب برنامه ی استعفای دسته جمعی مقامات نظامی و امنیتی این رژیم را فاش کرد.

به گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رؤسای ستاد کل ارتش، شعبه اطلاعات نظامی ارتش، شاباک (امنیت داخلی) و فرمانده منطقه جنوبی ارتش تصمیم گرفتند به محض پایان جنگ در غزه از سمت‌های خود استعفا دهند.

به تازگی منابع خبری از دستیابی میانجیگران به توافقی برای تبادل اسرا میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی و همچنین برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داده‌اند.

بر پایه این گزارش‌ها، توافق مذکور در جریان نشست محرمانه یکشنبه با حضور نمایندگان آمریکا رژیم صهیونیستی مصر و قطر در پاریس حاصل شده‌است.

«ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امور خارجه قطر نیز روز پنجشنبه اعلام کرد: اسرائیل با پیشنهاد آتش‌بس موافقت کرده و حماس هم به صورت اولیه، این توافق را تأیید کرده است.

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر نیز شنبه هفته جاری با اشاره به اینکه مذاکرات درباره اسرای فلسطینی و رژیم صهیونیستی، نسبت به هفته‌های گذشته، بهتر شده است، گفت: مرحله کنونی مذاکرات می‌تواند به آتش‌بس دائمی در آینده منجر شود.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز سه‌شنبه اعلام کرد که مقام‌های این جنبش برای بررسی «توافق چارچوب» برآمده از نشست اخیر در شهر پاریس و الزام‌های اجرای آن به منظور آتش بس در غزه به قاهره دعوت شده‌اند و اولویت این جنبش، پایان دادن به تجاوزگری رژیم و خروج کامل ارتش صهیونیستی از نوار غزه است./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها