حماس حملات آمریکا به عراق و سوریه را محکوم کرد

کد خبر: 1272571

جنبش حماس حملات تجاوزکارانه اخیر آمریکا به عراق و سوریه را به شدت محکوم کرده و آن را تنشی خطرناک و تجاوز به حاکمیت این دو کشور دانست.


حماس حملات آمریکا به عراق و سوریه را محکوم کرد

جنبش حماس امروز (شنبه) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن شدید حملات شامگاه جمعه آمریکا به عراق و سوریه، این حملات را تنشی خطرناک و تجاوز به حاکمیت این دو کشور، تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه و در راستای برنامه‌های توسعه‌طلبانه رژیم اشغالگر و پوششی برای جنایات هولناک آن علیه ملت فلسطین در نوار غزه دانست.

حماس در ادامه دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را مسوول عواقب این حمله ظالمانه دانست که آتش منطقه را شعله‌ورتر می‌کند.

همچنین این جنبش تاکید کرد، منطقه تنها با توقف حملات صهیونیستی و جنایات کشتار جمعی و پاکسازی نژادی علیه ملت فلسطین در نوار غزه و نیز توقف اشغال نازی‌طور مناطق فلسطینی و عربی اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی، روی آرامش و صلح را خواهد دید و این مستلزم بازنگری آمریکا در سیاست‌های خصمانه‌اش و احترام به حاکمیت کشورها و منافع ملت‌های عربی است که هرگز در برابر جنایات کشتاری که در مقابل دیدگان جهانیان در حقشان انجام می‌شود، دست بسته نخواهند ماند.

ارتش و سران آمریکا روز شنبه از حملات به مواضعی در مرز سوریه و عراق در پی کشته‌شدن سه نظامی آمریکایی در حمله پهپادی روز هشتم بهمن ماه به پایگاه آمریکا در مرز سوریه و اردن خبر دادند و مدعی شدند ۸۵ هدف متعلق به نیروهای مقاومت را هدف قرار داده‌اند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها