هادی العامری حملات آمریکا به مقر نیروهای عراقی را محکوم کرد

کد خبر: 1272574

دبیرکل سازمان بدر عراق، حمله آمریکا به نیروهای امنیتی عراق در مناطق القائم و عکاشات را محکوم کرد.

هادی العامری حملات آمریکا به مقر نیروهای عراقی را محکوم کرد

هادی العامری، رئیس ائتلاف «نبنی» و دبیرکل سازمان بدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوز وحشیانه جدید آمریکا که نیروهای امنیتی عراق را در منطقه القائم و عکاشات هدف قرار داد و منجر به شهادت جمعی از فرزندانمان شد، به شدت محکوم می‌کنیم.

به نقل از سومریه نیوز، وی افزود: حمله آمریکا به مقرهای امنیتی که مأموریت‌های واضحی دارند و وظیفه اصلی آنها حفاظت از عراق و مرزهای آن در برابر تروریسم است، بدون کوچک‌ترین تردیدی نشان می‌دهد که این کشور رویکرد متجاوزانه‌ای با معیارهای نامشخص در تمام عرصه‌ها دارد. برای همین از نخست‌وزیر می‌خواهیم به تلاش‌های خود برای پایان دادن فوری به حضور نظامی بیگانگان در کشورمان برای حفظ حاکمیت ملی و حفظ امنیت نیروهای امنیتی و شهروندانمان ادامه دهد.

رسانه‌ها بامداد امروز (شنبه) از حملات هوایی به مناطقی در حومه استان دیرالزور سوریه و القائم عراق خبر داده بودند. شبکه خبری الجزیره گزارش کرد مناطق «حیدریه و الشبلی» در المیادین در حومه دیرالزور سوریه هدف حمله قرار گرفتند. منابع محلی هم گزارش کردند اطراف شهر البوکمال در شرق دیرالزور نزدیک مرز سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت.

همچنین گزارش‌هایی از حمله به القائم در استان الانبار واقع در غرب عراق منتشر شد. در همین حال منابع امنیتی عراقی اعلام کردند اهداف بمباران شده توسط هواپیماهای آمریکایی در القائم قبلا تخلیه شده بودند.

ارتش آمریکا مدعی شده در این حملات ۸۵ هدف از جمله پست‌های فرماندهی و اطلاعات، انبارهای مهمات، هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات لجستیکی گروه‌های مقاومت هدف قرار گرفته‌اند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها