بغداد به آمریکا: خاک ما محلی برای تسویه حساب نیست

کد خبر: 1272642

وزارت خارجه عراق در واکنش به حملات خصمانه آمریکا ضمن تسلیم یادداشت اعتراضی به کاردار سفارت این کشور، گفت که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا از خاک و شهروندان خود و نیروهای امنیتی این کشور دفاع کند.

بغداد به آمریکا: خاک ما محلی برای تسویه حساب نیست

وزارت خارجه عراق در واکنش به حملات خصمانه آمریکا، یادداشت اعتراضی به کاردار سفارت این کشور تسلیم و تأکید کرد: این یادداشت، شامل مخالفت عراق با حملات آمریکا و محکومیت آن است.

جنگنده‌های آمریکایی در واپسین ساعات شامگاه جمعه ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روزهای اخیر هدف حمله قرار دادند. آمریکا گروه‌های مقاومت عراق را مسئول کشته شدن نظامیان خود دانسته بود.

خسارات ناشی از حملات آمریکا

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، بغداد با اشاره به اینکه نمی‌پذیرد خاک این کشور محلی برای تسویه حساب بین کشورهای متخاصم باشد، گفت: کشور ما، محل مناسبی برای ارسال پیام یا عرض اندام نیست».

بغداد همچنین گفت که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا از خاک و شهروندان خود و نیروهای امنیتی این کشور دفاع کند.

وزارت خارجه عراق، بعدازظهر امروز اعلام کرد که کاردار سفارت آمریکا در بغداد را بعد از حمله دیشب جنگنده‌های آمریکایی به خاک عراق احضار کرده است.

دولت عراق، ظهر امروز، اعلام کرده بود که در حمله آمریکا، منطقه‌های «عکاشات» و «القائم» در غرب این کشور و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفته است.

بغداد همچنین اعلام کرد در پی این حمله، ۱۶ نفر از جمله چند غیرنظامی شهید و همچنین ۲۵ نفر دیگر مجروح شده‌اند و به برخی ساختمان‌های مسکونی و اموال شخصی مردم خسارت وارد شده است.

دولت عراق همچنین گفت که آمریکا به دنبال این حمله سعی داشته افکار عمومی را گمراه کند و مدعی شده که دولت این کشور پیش از تجاوز به خاک عراق، هماهنگی‌های قبلی با  بغداد انجام داده است که دولت عراق این اقدام را «گمراه‌سازی اذهان عمومی بین‌المللی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت حقوقی این جنایت» قلمداد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها