لیبرمن: راه‌حل دو دولت مُرده و دیگر وجود ندارد

کد خبر: 1272666

وزیر جنگ و وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای تاکید کرد که راه حل دو دولت میان اسرائیل و فلسطینیان مُرده و دیگر وجود ندارد.

لیبرمن: راه‌حل دو دولت مُرده و دیگر وجود ندارد

 «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی راه حل جدیدی را برای درگیری‌ها میان این رژیم و فلسطینیان مطرح کرد.

وی در مصاحبه‌ای که روز جمعه با نشریه «جروزالم پست» انجام داده گفت که کنترل نوار غزه باید به مصر سپرده شده و کنترل بخش‌هایی از کرانه باختری نیز باید به اردن سپرده شود.

بر اساس توافق اسلو در سال 1993، کرانه باختری به سه منطقه تقسیم می شود. منطقه الف که شامل شهرهای کرانه باختری بوده تحت سیطره کامل فلسطینیان قرار دارد اما منطقه ب، تحت کنترل غیرنظامی فلسطینیان و کنترل امنیتی اسرائیل قرار دارد. منطقه ج، به طور کامل تحت کنترل اسرائیل قرار داشته که 60 درصد از مساحت کرانه باختری را تشکیل می‌دهد.

لیبرمن در ادامه مصاحبه‌اش با جروزالم پست گفت: «ما می‌دانیم که ایده راه‌حل دو دولت مُرده و دیگر وجود ندارد.

وزیر خارجه و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به ایده ایجاد کنفدراسیونی بین اردن و فلسطینیان اشاره کرد و گفت: «منطقه الف و بخشی از منطقه ب از طریق اتحاد کنفدراسیونی تحت کنترل اردن قرار گرفته و اسرائیل کنترل باقی مانده مناطق ب و تمام منطقه ج را در اختیار خواهد گرفت».

رهبر حزب اسرائیل بیتنا ادامه داد: «به عنوان فردی که سال‌ها در یهودا و سامره (یک شهرک نشین در شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری) شهرک نشینی را تجربه کرده، وضعیت در مقایسه با آنچه در سال  1993 (زمان توافق اسلو) بوده هر روز بدتر می‌شود».

لیبرمن گفت: «محمود عباس و گروهش کنترل را حتی در رام‌الله از دست داده و زمان آن فرا رسیده که به فلسطینیان بگوییم که ایده راه‌حل دو دولت پایان یافته و شما فرصت‌هایتان را از دست دادید».

این اظهارات مقام صهیونیست در حالی مطرح می‌شود که امروز صد و بیستمین روز جنایات ارتش رژیم اشغالگر علیه مردم غزه است؛ تداوم بمباران منازل مسکونی، مراکز پزشکی و زیرساخت‌های حیاتی مناطق شمالی و جنوبی غزه باعث ویرانی‌های عظیم و شهادت بیش از ۲۷ هزار فلسطینی شده که اکثرشان زن و کودک هستند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها