سناتور آمریکایی: به خاطر آبرویمان حتی یک دلار سلاح به اسراییل ندهیم

کد خبر: 1272927

سناتور آمریکایی خواستار توقف صدور همه تسلیحات از آمریکا به رژیم صهیونیستی شد.

سناتور آمریکایی: به خاطر آبرویمان حتی یک دلار سلاح به اسراییل ندهیم

به گزارش المیادین، سناتور دموکرات کنگره آمریکا، «برنی سندرز» در سخنانی با انتقاد از ادامه جنگ در غزه خواستار توقف صدور همه تسلیحات از آمریکا به رژیم صهیونیستی شد.

این سناتور آمریکایی درباره صدور اسلحه از آمریکا به اسراییل در میانه جنگ غزه اعلام کرد که به خاطر مردم فلسطین و جایگاه و آبروی خودمان در جهان، ما نباید دلار دیگری به ماشین جنگی نتانیاهو بدهیم.

از سوی دیگر؛ ناظر حقوق بشر اروپا مدیترانه در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که بیش از ۳۵ هزار شهید، از جمله ۱۳ هزار کودک، نتیجه تجاوزات مداوم اشغالگران اسراییل به نوار غزه است.

ناظر حقوق بشر اروپا مدیترانه همچنین افزوده است که تعلیق کمک مالی به سازمان امدادرسانی آنروا در فلسطین همزمان با قحطی که ساکنان نوار غزه با آن روبرو شده‌اند، به منزله توطئه و مشارکت در جنایت نسل کشی است.

همزمان با ادامه جنگ در غزه، یک منبع مسوول در جنبش حماس در گفت و گو با شبکه الاقصی اعلام کرد که این جنبش هنوز پاسخ خود را به طرح نشست پاریس برای آتش‌بس در غزه اعلام نکرده است و در حال انجام مشورت‌های نهایی با دیگر گروه‌های فلسطینی به منظور تحقق منافع ملت فلسطین اعم از توقف جنگ، بازسازی نوار غزه و آزادی اسرای فلسطینی است.

این مسوول حماس تاکید کرد که جنبش متبوعش قرار است به زودی پاسخ خود را به این طرح اعلام کند.

در همین حال، الجزیره نیز به نقل از یک رهبر حماس بیان کرد: صحت اخبار منتشر شده در مورد رد پیشنهادهای آتش‌بس توسط حماس را تکذیب می‌کنیم.

این رهبر حماس افزود: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم مراقب باشند و در دام رسانه‌های اسراییلی که هدفشان سردرگم کردن فلسطینیان است، گرفتار نشوند.

همزمان فشار آمریکا بر نتانیاهو برای موافقت با آتش‌بس ۴ ماهه افزایش یافته است.

خبرنگار سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آمریکا نتانیاهو را تحت فشار قرار داده تا با آتش‌بس ۴ ماهه در غزه موافقت کند.

همچنین بیلبوردهایی علیه نتانیاهو در سرتاسر اراضی اشغالی نصب شده است.

در همین ارتباط، منابع عبری زبان اعلام کردند که شهرک‌نشینان صهیونیست با نصب بیلبوردهایی در سرتاسر اراضی اشغالی ۱۹۴۸ نتانیاهو را مقصر وضعیت کنونی و شکست در برابر مقاومت در غزه معرفی کردند.

روی این بیلبوردها نوشته شده است: «نخست وزیر تویی، گناهکار تویی.»

منابع عبری زبان هم اعلام کردند اسراییلی‌ها مجدداً در تل آویو علیه کابینه نتانیاهو دست به تظاهرات زده و برخی خیابان‌ها را بسته و خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا با حماس هستند.

یک مقام سابق ارتش صهیونیستی نیز اعلام کرد که نتانیاهو خطری برای امنیت اسراییل است و باید انتخابات جدید برگزار شود. «یائیر گولان»، جانشین سابق رییس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که نتانیاهو خطری برای امنیت "اسراییل" است و به وزیری که نماینده تندروها در دولت است، اجازه می‌دهد به آمریکا، همپیمان استراتژیک این رژیم اهانت کند.

گولان اظهار داشت که این هشدار آخر است و ما به برگزاری انتخاباتی جدید نیاز داریم.

همزمان، ارتش رژیم صهیونیستی شمار نظامیان صهیونیستی را که در ۲۴ ساعت گذشته به دست مبارزان مقاومت فلسطین زخمی شده‌اند اعلام کرد. ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که در نبردهای ۲۴ ساعت گذشته نوار غزه ۵ نظامی صهیونیست به دست مبارزان مقاومت فلسطین زخمی شده‌اند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد