درخواست ترامپ از جمهوری‌خواهان برای عدم تایید لایحه کمک به کی‌یف

کد خبر: 1273094

رییس جمهور سابق آمریکا از جمهوری‌خواهان خواست تا لایحه پیشنهادی سنای آمریکا برای تخصیص کمک ۶۰ میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب نکنند.

درخواست ترامپ از جمهوری‌خواهان برای عدم تایید لایحه کمک به کی‌یف

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سنای آمریکا امروز لایحه‌ای را با هدف متقاعد کردن کنگره جهت تصویب بودجه ۶۰ میلیارد دلاری برای اوکراین مطرح کرد؛ با این حال، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا از جمهوری‌خواهان خواست تا این لایحه دوحزبی را تصویب نکنند.

ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا محسوب می‌شود و در آستانه انتخابات نوامبر، به شدت خواهان محروم کردن جو بایدن، رییس جمهور این کشور از دستیابی به یک پیروزی بزرگ در کنگره آمریکاست؛ پیروزی که با تصویب لایحه مذکور برای بایدن میسر خواهد شد.

رییس جمهور سابق آمریکا درباره این لایحه گفت: احمق نباشید! ما به یک لایحه مرزی و مهاجرتی مستقل نیاز داریم. این لایحه نباید به هیچ‌وجه با هیچ نوع کمک خارجی پیوند بخورد!

سناتورهای سنای آمریکا امروز از یکی از سختگیرانه‌ترین لوایح مهاجرتی تاریخ این کشور رونمایی کرد که محدودیت‌های چشمگیری را شامل و بایدن نسبت به تبدیل آن به قانون متعهد شده است.

در این لایحه ۱۱۸.۳ میلیارد دلاری، بسته کمکی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین، ۱۴ میلیارد دلاری برای رژیم صهیونیستی، ۱۰ میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه، حدود ۵ میلیارد دلار برای شرکای آسیا-اقیانوسیه از جمله تایوان و ۲۰ میلیارد دلار بودجه مرزی گنجانده شده است.

با این حال، ترامپ که نفوذ قابل‌توجهی روی نمایندگان مجلس نمایندگان دارد، ادامه داد: این لایحه هدیه‌ای بزرگ به دموکرات‌ها و آرزوی مرگ برای حزب جمهوری‌خواه است. این لایحه مسئولیت افتضاحی که دموکرات‌ها در حوزه مهاجرتی و مرزی بالا آورده‌اند را از دوش آنها برداشته و آنها را مبرا می‌کند و تمام مسئولیت آن را به گردن جمهوری‌خواهان می‌اندازد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها