اعتراف گالانت درباره جنگ غزه

کد خبر: 1273121

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعتراف کرد عملیات ارتش اسرئیل در غزه یکی از پیچیده‌‌ترین عملیات در تاریخ جنگ‌ها محسوب می‌شود.

اعتراف گالانت درباره جنگ غزه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعتراف کرد عملیات ارتش اسرئیل در غزه یکی از پیچیده‌‌ترین عملیات در تاریخ جنگ‌ها محسوب می‌شود.

یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نطقی که شامگاه دوشنبه ایراد کرد بدون اشاره به جزئیات مدعی شد بسیاری از منابع حساس اطلاعاتی را به دست آمده است، برخی از کارگاه‌های تولید سلاح و موشک حماس کشف شدند.

او همچنین بدون ارائه هیچ دلیلی ادعا کرد در تعقیب و گریز با یحیی السنوار هستیم، او دیگر فرماندهی جنگ را به عهده نداشته و صرفا در حال خروج از یک مخفیگاه و رفتن به مخفیگاه دیگی است، به نقاطی رسیدیم که مدتی کوتاهی قبل تر السنوار در ان حضور داشت، اما هیچ مدرکی در رابطه با این ادعای خود ارائه نکرد.

به زعم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، اسرائیل نمی‌خواهد اجازه شکل‌گیری شرایطی را بدهد که در چارچوب آن حماس در نوار غزه مجددا حاکم باشد.

گالانت در بخش دیگری از این نطق مطبوعاتی تهدید کرد، اگر روند سیاسی در شمال شکست بخورد تردیدی در استفاده از قدرت نظامی نخواهیم داشت.

وی در عین حال اعتراف کرد، بعد از پایان جنگ اسرائیل حضور نظامی در نوار غزه نداشته و خبری از ایجاد شهرک در این منطقه نخواهد بود.

در مورد رفح هم گالانت مدعی شد، حمله به رفح هم جزو برنامه‌های ارتش اسرائیل است اما نمی‌تواند بگوید چه زمانی و به چه شکلی این تهاجم صورت خواهد گرفت./تسنیم

 گالانت: جنگ با حزب‌الله هزینه‌های سختی برای اسرائیل به همراه دارد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه هشدار داد در صورتی که جنگ در شمال آغاز شود،‌ هزینه‌های سختی برای اسرائیل به همراه خواهد داشت».

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سخنانی مدعی شد که فشار نظامی بر حماس نتایج خوبی به همراه داشته و حماس با مشکلات بزرگی مواجه است.

وی در ادامه سخنانش گفت: «به دنبال رسیدن به رفح در نوار غزه هستیم اما نمی‌توانم بگویم کِی و چگونه؟».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «عملیات زمینی ما در راستای فراهم کردن شرایط آزادی گروگان‌ها ادامه خواهد یافت و نظامیان ما در حال انجام پیچیده‌ترین عملیات زمینی در تاریخ جنگ‌ها هستند».

گالانت به اوضاع در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی نیز اشاره کرد و گفت: «اگر جنگ در شمال آغاز شود، هزینه‌های سختی برای اسرائیل به همراه خواهد داشت اما برای لبنان و حزب‌الله سخت‌تر خواهد بود».

 ارگان رسانه‌ای الاعلام الحربی مقاومت اسلامی لبنان در گزارشی اعلام کرد که حزب‌الله لبنان از تاریخ هشت اکتبر (فردای عملیات طوفان الاقصی) تا روز گذشته (چهار فوریه) ۹۶۱ عملیات مختلف علیه مواضع اشغالگران انجام داده است.

حزب‌الله لبنان از فردای عملیات طوفان الاقصی حملات خود علیه اسرائیل را آغاز کرد و به گفته الاعلام الحربی مقاومت اسلامی لبنان، در طول ۱۲۰ روز به طور میانگین روزانه ۸ عملیات انجام داده است.

طبق این گزارش حزب‌الله لبنان در بیشترین مورد ۲۶ عملیات در یک روز و در کمترین مورد ۲ عملیات طی یک روز انجام داده است.

اما در مورد مواضع مورد هدف قرار گرفته، ۲۲ شهرک ۷۲ بار، ۴۵ پایگاه مرزی ۶۷۰ بار، ۵۳ موضع مرزی ۱۲۲ بار و ۱۹ موضع در عمق خاک فلسطین اشغالی ۶۱ بار مورد هدف قرار گرفته شده است.

الاعلام الحربی لبنان همچنین خبر داد که طی عملیات‌های حزب‌الله، اسرائیل تا مسافت ۵ کیلومتری ۴۳ شهرک را تخلیه کرده است که طبق آمار رژیم تل آویو ۸۱ هزار شهرک‌نشین آواره شده‌اند. هرچند در این گزارش عدد واقعی آوارگان اسرائیلی ۲۳۰ هزار نفر اعلام شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد