اردوغان: مبارزه با تمام تروریست‌ها ادامه دارد!

کد خبر: 1273262

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به حمله تروریستی مقابل دادگاه چاغلایان گفت که آنکارا به مبارزه با تمام گروههای تروریستی ادامه می‌دهد.

اردوغان: مبارزه با تمام تروریست‌ها ادامه دارد!

رئیس‌جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان امروز (سه‌شنبه) در واکنش به حمله مسلحانه مقابل دادگاه «چاغلایان» تصریح کرد که آنکارا به مبارزه با تمام گروههای تروریستی ادامه می‌دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان تصریح کرد: «ترکیه با قاطعیت و بدون تبعیض به مبارزه علیه تمام گروههای تروریستی و حامیان آن‌ها ادامه می‌دهد».

ساعاتی پیش، وزیر کشور ترکیه علی یرلی‌کایا طی بیانیه‌ای که در شبکه «ایکس» (توییتر سابق) قرار داد، اعلام کرد که ساعت ۱۱:۴۶ صبح امروز به وقت محلی، دو مهاجم به کاخ دادگستری استانبول (دادگاه چاغلایان) حمله کرده‌اند.

 

وی گروه «جبهه آزادی‌بخش انقلابی خلق» را مسبب این حمله دانست و گفت که 5 نفر از جمله سه نیروی پلیس زخمی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

جبهه آزادی‌بخش انقلابی خلق با سابقه ۴۶ ساله، چپ‌گرا است که ۱۶ سال پیش به تلاش برای کشتن رجب طیب اردوغان که در آن هنگام نخست‌وزیر ترکیه بود، متهم شد.

وزیر کشور ترکیه می‌گوید که « حمله تروریستی به سمت ایست بازرسی در مقابل دادگاه چاغلایان انجام شده است».

پس از آن، رسانه‌های ترکیه با انتشار تصویر یک زن و مرد گزارش کردند که این دو نفر عامل حمله مسلحانه در مقابل دادگاه بوده‌اند که در درگیری‌ها کشته شدند.

12

اردوغان در این خصوص گفت که «دو تروریست قبل از رسیدن به اهداف خائنانه خود به دست نیروهای امنیتی از پای درآمدند».

گزارش رسانه‌های محلی همچنین حاکی از آن است که یک فرد سوم مهاجم در این حمله نیز بازداشت و زخمی شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها