فرمانده کل ارتش اوکراین، سفیر انگلیس می‌شود

کد خبر: 1273264

در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها برای برکناری فرمانده کل ارتش اوکراین، معاون پارلمانی این کشور گفته که ظاهراً والری زالوژنی قرار است سفیر جدید کی‌یف در لندن شود.

فرمانده کل ارتش اوکراین، سفیر انگلیس می‌شود

یوگنی شوچنکو روز گذشته (دوشنبه) در مصاحبه با مدیر مؤسسه راهبردهای جهانی اوکراین وادیم کاراسف گفت که زالوژنی ظاهراً موافقت کرده که سفیر جدید انگلیس شود و ظرف چند روز آینده اوکراین را ترک خواهد کرد.

معاون پارلمانی اوکراین تصریح کرده «آن‌هایی که بعنوان سفیر کشور را ترک می‌کنند، بازنشستگان سیاسی هستند و هرگز به جایگاه‌های سابق بازنمی‌گردند».

دو منبع روز جمعه هفته گذشته گفتند دولت اوکراین به کاخ سفید اطلاع داده که قصد دارد زالوژنی را از سمتش برکنار کند. «دولت نتوانسته نیروی کافی بسیج کند»، این انتقاد تازه ژنرال ارشد اوکراینی والری زالوژنی از دولت ولودیمیر زلنسکی بعد از گزارش‌ها درباره تلاش رئیس‌جمهور اوکراین برای برکناری او از مسئولیت فرماندهی جنگ است.

شوچنکو با اشاره به این‌که احتمالاً زالوژنی در تاریخ ۸ فوریه (۱۹ بهمن) یا حول و حوش این تاریخ استعفا می‌کند، گفته است که «اگر او در اوکراین بماند و شروع به ایجاد یک شغل سیاسی کند، چشم‌اندازهای بسیار خوبی خواهد داشت».

زلنسکی اخیراً ‌گفته است که به دنبال تغییرات در وزارت دفاع اوکراین است. نماینده سابق پارلمان اوکراین بوریسلاو بریزا گفته بود که سفیری اوکراین در یک کشور اروپایی پیش‌تر به زالوژنی پیشنهاد شده بود که او آن را رد کرده بود.

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اوکراین با این‌حال به گمانه‌زنی درباره آینده زالوژنی ادامه میدهند و برخی می‌گویند که استعفای وی ناشی از شکست «ضدحملات» اوکراین در تابستان ۲۰۲۳ و جاه‌طلبی‌های سیاسی زالوژنی بوده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد