مقامات اسرائیلی معترض در دفتر نتانیاهو خوابیدند!

کد خبر: 1273265

رسانه‌های اسرائیلی با انتشار تصویری از مقامات محلی صهیونیست نوشتند که آن‌ها بیرون از دفتر نخست‌وزیر خوابیده‌اند و تا قبل از اینکه بنیامین نتانیاهو صریحاً امن بودن بازگشت به شهرک‌ها را اعلام نکند، به آن‌جا بازنمی‌گردند.

مقامات اسرائیلی معترض در دفتر نتانیاهو خوابیدند!

 «ما حاضر نیستیم اینجا را ترک کنیم.. تا زمانی که نخست‌وزیر به طور واضح به ساکنان شهرک‌های ما بگوید که بازگشت میسر شده و خانه‌ها امن است»، این بخشی از گفت‌وگوی یکی از مقامات محلی اسرائیلی با روزنامه یدیعوت آحارانوت است.

این اعتراض مقامات محلی در دفتر نخست‌وزیر تل‌آویو در حالی صورت گرفت که روز دوشنبه ۶ فوریه رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند شهرک‌نشینان نوار غزه نامه‌ای به وزیر دارایی اسرائیل بزالل اسموتریچ ارسال و در آن بر عدم تمایل خود را برای بازگشت به این «منطقه جنگی» را تایید کرده‌اند.

14021113000237_Test_PhotoL

آژیرهای خطر در شهرک‌های اسرائیلی قبل از حملات موشکی مقاومت

از جمله شهرک‌هایی که این نامه‌ها را ارسال کردند، «حانیتا، شومیرا، ناتوعا، زرعیت و شتولا» بودند. پیش از دیدار روسای شوراهای نوارغزه با رئیس‌دفتر نخست‌وزیری، شهرک‌نشینان نامه‌های اعتراضی خود به اسموتریچ را ارسال کرده و در آن گفتند که «دولت اسرائیل از ۷ اکتبر تاکنون ما را رها کرده است».

از آغاز عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت اسلامی حماس علیه اشغالگران تاکنون که ۱۲۳ روز از آن می‌گذرد، اسرائیلی‌های ساکن شهرک‌های نوار غزه و مرزهای شمال فلسطین با لبنان، از ترس موشک‌باران و حملات رزمندگان مقاومت سکونت‌گاه‌های خود را ترک کرده‌اند. 

آوارگان اسرائیلی بعد از عملیات طوفان الاقصی به شهرک‌ها

طبق گزارش امروز رسانه‌های عبری، شهرک‌نشینان نوار غزه در پیام‌شان به مقامات دولتی همچنین خواستار «اجازه دادن به افرادی که مایل به طرح تخلیه شهرک‌ها تا پایان سال هستند» شدند. روسای شهرک‌های مرزی شمال نیز نامه‌ای به نتانیاهو و وزیر جنگ تل‌آویو یوآو گالانت ارسال کرده و در آن خواستار جلوگیری از کاهش نیروهای نظامی اسرائیلی در آن مناطق شدند./فازس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها