در گوانتاناموی اسرائیل چه خبر است؟

کد خبر: 1273300

یک سازمان حقوق بشری در گزارشی فاش کرد که اسرائیل زنان و مردان و کودکان بازداشت شده فلسطینی در غزه را به بازداشتگاه ترسناکی مشابه زندان گوانتانامو برده و به غیرانسانی‌ترین شکل ممکن آن‌ها را شکنجه می‌کند.

در گوانتاناموی اسرائیل چه خبر است؟

یک سازمان حقوق بشری در گزارشی فاش کرد که اسرائیل زنان و مردان و کودکان بازداشت شده فلسطینی در غزه را به بازداشتگاه ترسناکی مشابه زندان گوانتانامو برده و به غیرانسانی‌ترین شکل ممکن آن‌ها را شکنجه می‌کند.

 سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در گزارشی به اطلاعات موجود درباره رفتارهای وحشیانه صهیونیست‌ها با بازداشت شدگان فلسطینی در غزه از جمله زنان و کودکان و تعرض به کرامت انسانی آنها اشاره کرد که بسیار تکان‌دهنده است.

روش‌های ضد بشری صهیونیست‌ها برای شکنجه فلسطینیان

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد که تیم‌های آن با شماری از فلسطینی‌ها که از نوار غزه توسط صهیونیست‌ها بازداشت و سپس آزاد شده بودند گفت‌وگو کرده است. در جریان این گفت‌وگوها بازداشتی‌های آزاد شده فلسطینی گفتند که اشغالگران از انواع روش‌های وحشیانه برای شکنجه آنها استفاده می‌کردند. برهنه کردن اسرا، محرومیت از غذا و بهداشت و عدم اجازه برای رفتن به حمام و دستشویی، رها کردن سگ‌های وحشی روی اسرا و ... از جمله اقدامات وحشیانه و غیرانسانی صهیونیست‌هاست که در حق بازداشت شدگان فلسطینی انجام می‌دهند.

از جمله تکان‌دهنده‌ترین موارد مربوط به شکنجه بازداشت شدگان فلسطینی، رفتارهای ضد بشری است که صهیونیست‌ها با بازداشت شدگان زن دارند. یکی از بازداشتی‌های زن آزاد شده فلسطینی در این زمینه به محققان دیده بان حقوق بشر گفت که نظامیان صهیونیست زنان فلسطینی را در بازداشتگاه‌ها مورد آزار و اذیت قرار داده و آنها را مجبور می‌کنند که حجابشان را بردارند.

علاوه بر آن گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های اسرائیلی درباره بازداشتگاهی که فلسطینیان بازداشت شده از غزه را در آن نگهداری می‌کنند نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها بدون توجه به هیچ یک از کنوانسیون‌های بین‌المللی، شکنجه‌های وحشیانه را به عنوان یک روش سیستماتیک علیه فلسطینیان در نظر گرفته‌اند.

حبس بازداشت شدگان فلسطینی در قفس‌های تنگ

این گزارش‌ها نشان می‌دهد که این بازداشت شدگان فلسطینی در وضعیتی فجیع و توهین‌آمیز در داخل یک قفس تنگ شبیه به قفس حیوانات نگهداری می‌شوند؛ درحالی که دست و پایشان در غل و زنجیر است. «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اشغالگر در این زمینه گفت که با فلسطینیان غزه همانند «حیوان» برخورد می‌کنیم.

شهادت‌های تکان دهنده بازداشت شدگان فلسطینی از شکنجه توسط صهیونیست‌ها

«م.ن» 70 ساله که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با محققان دیده‌بان حقوق بشر گفت: من را از خانه‌ام در محله الامل در غرب خان یونس (جنوب غزه) بازداشت کردند و من به آنها گفتم که بیمارم و نمی‌توانم حرکت کنم. اما آنها توجهی نکردند و من را برهنه کرده و به یک خانه خرابه بردند واحساس کردم از من به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. نظامیان صهیونیست سپس تعداد بیشتری از فلسطینی‌ها را به همین روش بازداشت کرده و همه ما را با شکنجه‌های سخت به داخل یک قفس آهنی انداختند.

وی ادامه داد: آنها هر روز ما را کتک می‌زدند و ما را برهنه می‌کردند و درحالی که سخت تشنه بودیم آب را مقابلمان روی زمین می‌ریختند و آبی برای خوردن به ما نمی‌دادند. سپس ما را به مکانی دیگر بردند و آنجا نیز درمعرض انواع شکنجه‌ها قرار داشتیم و دائم ما را کتک می‌زدند. یکی از افسران صهیونیست ضربه محکمی به سر من زد و زمانی که فریاد زدم ضربات خود را بیشتر کرد و آنجا آنقدر سرد بود که نمی‌توانستیم بخوابیم.

«م. و» یکی دیگر از این فلسطینی‌هاست که گفت: صهیونیست‌ها من را در بیت لاهیا بازداشت کردند و مجبورم کردند همه لباس‌هایم را در بیاورم ودرحالی که هوا بسیار سرد بود من را در فضای باز قرار دادند و شروع به کتک زدن کردند و سپس من را به جایی برده و از سقف آویزانم کردند. آنها خانواده‌ام را نیز شکنجه و تهدید کردند و اطلاعاتی را از من می‌خواستند که نمی‌دانستم. صهیونیست‌ها به شدت به ما توهین می‌کردند و می‌گفتند باید به گروه‌ها و شخصیت‌های خاص فلسطینی دشنام بدهیم و اسرائیلی‌ها را ستایش کنیم.

یکی دیگر از بازداشت شدگان فلسطینی آزاد شده نیز در همین زمینه گفت: صهیونیست‌ها من را در ایست بازرسی جاده صلاح‌الدین بازداشت کردند و چشمانم را بستند و به یک مکان باز برده و درباره تونل‌های حماس از من سوال می‌کردند. سپس من را به بازداشتگاه بردند و مجبورم کردند لبناس‌هایم را دربیاورم. آنجا نظامیان صهیونیست نشسته بودند که به من نگاه می‌کردند و دشنام‌های بدی می‌دادند. در بازداشتگاه چندین بار مورد بازجویی قرار گرفتم و هربار برهنه‌ام می‌کردند و نظامیان صهیونیست به من نگاه و توهین می‌کردند و دشنام می‌دادند و من نمی‌توانستم پاسخشان را بدهم.

ناپدید شدن اجباری

در گزارش دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه آمده است که نظامیان اسرائیلی همچنان بسیاری از فلسطینی‌های بازداشت شده را در مکان‌های نامعلوم پنهان کرده و در معرض انواع شکنجه‌های وحشیانه قرار داده‌اند. در این میان سازمان‌های حقوق بشری تلاش کردند اطلاعاتی درباره این فلسطینی‌ها به دست بیاورند اما مقامات اسرائیلی اجازه ندادند. سپس مشخص شد بازداشت شدگان از غزه در بازداشت‌گاه جدیدی که اسرائیل در نقاط مختلف النقب و قدس ایجاد کرده محبوس هستند و علاوه بر شکنجه‌های مختلف، آب و غذا هم به آنها داده نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل این فلسطینیان را که در جریان جنگ غزه از این منطقه ربوده است بدون دلیل مشخصی برای مدت طولانی در بازداشتگاه نگه داشته و شکنجه می‌کند. نظامیان اسرائیلی فلسطینیان را مجبور می‌کنند که به گروه‌ها و شخصیت‌های فلسطینی دشنام داده و در مقابل از اسرائیلی‌ها تعریف و تمجید کنند. درواقع این نوعی از شکنجه شدید روانی است.

در گوانتاناموی اسرائیل چه خبر است؟

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد، آمار دقیقی از تعداد فلسطینی‌هایی که اخیرا در غزه توسط نظامیان اسرائیلی بازداشت شده‌اند وجود ندارد. ارتش اسرائیل تعداد این افراد را 2300 نفر اعلام کرده اما تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد فلسطینی‌های بازداشت شده از غزه توسط اسرائیل بسیار بیشتر بوده و به چند هزار نفر می‌رسد.

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه تاکید کرد، اغلب این بازداشت شدگان فلسطینی در اردوگاه «سدیه تیمان» ارتش اسرائیل واقع در بین شهرهای بئرالسبع و غزه نگهداری می‌شوند. این اردوگاه درواقع تبدیل به زندان گوانتانامو شده که در آن هیچ احترامی به کرامت انسانی گذاشته نمی‌شود و اسرائیلی‌ها وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها را ضد فلسطینیان اعمال می‌کنند. اطلاعاتی نیز درباره مرگ 2 بازداشت شده فلسطینی در این اردوگاه وجود دارد که پای یکی از آنها قطع شده بود اما اسرائیل رسما مرگ آنها را اعلام نکرده است.

این سازمان از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا سرنوشت بازداشت شدگان ناپدیده شده از جمله نام و محل نگهداری آنها را فاش کرده و مسئولیت کامل خود را برای تامین امنیت آنها بپذیرد و شکنجه‌های وحشیانه ضد فلسطینی‌ها را متوقف کند.

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه تاکید کرد، جنایت‌های وحشیانه اسرائیل ضد بازداشت شدگان زن و مرد فلسطینی جنایت جنگی محسوب می‌گردد و درچارچوب جنایت نسل‌کشی است که اسرائیل از 7 اکتبر در غزه به راه انداخت. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز وظیفه دارد که مسئولیت خود را در این زمینه بر عهده گرفته و شرایط بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌ها را بررسی کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد