بازگشت ناوشکن شکست خورده انگلیس از دریای سرخ

کد خبر: 1273302

وزارت دفاع انگلیس از بازگشت ناوشکن شکست خورده «اچ‌ام‌اس دایموند» این کشور از دریای سرخ خبر داد که بر اثر حملات نیروهای یمن بشدت آسیب دیده است.

بازگشت ناوشکن شکست خورده انگلیس از دریای سرخ

وزارت دفاع انگلیس از بازگشت ناوشکن شکست خورده «اچ‌ام‌اس دایموند» این کشور از دریای سرخ خبر داد که بر اثر حملات نیروهای یمن بشدت آسیب دیده است.

در بیانیه روز سه‌شنبه وزارت دفاع انگلیس که یک نسخه آن در تارنمای دولت لندن منتشر شد، آمده است: اچ‌ام‌اس دایموند در ماه دسامبر گذشته به عملیات "نگهبان رفاه" تحت رهبری آمریکا در منطقه پیوست و تقریباً حضور ثابتی در "منطقه با تهدید بالا" در دریای سرخ داشت.

این ناوشکن طبق بیانیه وزارت دفاع انگلیس، در سه حمله جداگانه از سوی نیروهای یمن مورد اصابت قرار گرفت و اکنون برای تعمیر به سمت جزیره در حرکت است.

بر اساس این بیانیه، ناوشکن اچ‌ام‌اس ریچموند که ژانویه گذشته بندر پلیموث در جنوب انگلیس را ترک کرد، اکنون به دریای سرخ رسیده و ماموریت اچ‌ام‌اس دایموند را در این منطقه ادامه خواهد داد.

پیتر اوانز فرمانده ناو شکست خورده اچ‌ام‌اس دایموند اوضاع منطقه را پر تنش توصیف کرد و گفت که حملات علیه کشتی انگلیسی به صورت روزانه جریان دارد.

وی افزود که اچ‌ام‌اس دایموند پس از انجام تعمیرات و بارگیری مهمات دوباره به ماموریت خود در دریای سرخ بازخواهد گشت.

به گزارش ایرنا، از زمان شروع عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرائیلی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل، حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس در سه نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کرده و اقدامات خود را موفقیت آمیز ارزیابی کرده‌اند. این اقدامات اما به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

گرنت شپس وزیر دفاع انگلیس دیروز طی سخنانی در مجلس عوام ادعا کرد: "ما به دنبال تقابل نیستیم و از حوثی‌ها و حامیان آنها می‌خواهیم که به این حملات غیرمنطقی پایان دهند اما اگر لازم باشد انگلیس برای پاسخ مجدد و دفاع از خود تردید نخواهد کرد".

در همین حال محمدعلی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در گفت‌وگو با شبکه المسیره تصریح کرد:‌ هدف حملات آمریکا و انگلیس در حمله به یمن تلاشی جدید برای منصرف کردن این کشور از حمایت از غزه و توقف عملیات دریایی یمن است که محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد که سرنوشت ماجراجویی‌های آمریکا و انگلیس در منطقه محکوم به شکست است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها