اعلام انتقال سفارت آرژانتین از تل‌آویو به بیت‌المقدس

کد خبر: 1273332

رئیس‌جمهور آرژانتین روز سه‌شنبه اعلام کرد سفارت کشورش را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل می‌کند.

اعلام انتقال سفارت آرژانتین از تل‌آویو به بیت‌المقدس

 رئیس‌جمهور آرژانتین که به دلیل شباهت افکارش با رئیس‌جمهور سابق آمریکا به «ترامپِ آرژانتین» مشهور شده امروز سه‌شنبه انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به بیت‌المقدس را اعلام کرد.

«خاویر میلی»، از حزب راست‌گرای افراطی «آزادی پیشرو» حدود دو ماه پیش سوگند یاد کرد و کارش را به عنوان رئیس‌جمهور آرژانتین آغاز کرد.

خاویر میلی امروز سه‌شنبه وارد فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو شد و مورد استقبال «اسرائیل کاتص»، وزیر امور خارجه اسرائیل قرار گرفت.

کاتص از میلی بابت اعلام رسمی انتقال سفارت آرژانتین به قدس اشغالی تشکر کرد. سفر میلی به فلسطین اشغالی نخستین سفر برون‌مرزی او محسوب می‌شود.

کاتص گفت: «شما یک آدم پایبند به ارزش‌ها هستند که تنها به راستی و حقیقت متعهد است و جای تعجب ندارد که تصمیم گرفتید سریعاً به اسرائیل بیایید تا از ما در برابر این جدال برای دفاع از مردم یهود در برابر قاتلان حماس حمایت کنید.»

جنگ رژیم اسرائیل در غزه تا کنون به شهادت بیش از ۲۷ هزار فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر دیگر منجر شده است. این جنگ همچنین آوارگی بیش از ۸۰ درصد جمعیت غزه را در پی داشته.

اسرائیل این جنگ را پس از عملیات «طوفان‌الاقصی» آغاز کرد. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردند و علاوه بر کشتن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند. گزارش‌ها حاکی است که حماس در حال حاضر ۱۳۶ اسیر اسرائیلی را در غزه نگهداری می‌کند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. با وجود این، آن‌طورکه تحلیلگران می‌گویند، عملیات طوفان‌الاقصی شکست امنیتی-سیاسی بزرگی را به اسرائیل تحمیل کرده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد