میانجیگری عمان برای کاهش تنش در دریای سرخ

کد خبر: 1273382

فرستاده ویژه آمریکا در یمن روز سه‌شنبه در اظهاراتی جانبدارانه و بدون درنظر گرفتن تجاوزات آمریکا و انگلیس در یمن گفت که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن فعالیت انصارالله یمن به گونه‌ای که حملات آنها به کشتی‌ها در دریای سرخ متوقف شود، وجود دارد.

میانجیگری عمان برای کاهش تنش در دریای سرخ

تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در یمن در اظهارات ضبط‌شده‌ای به مؤسسه خاورمیانه قبل از رفتن به عمان برای گفت‌وگو درباره راه‌حل دیپلماتیک برای تنش در دریای سرخ گفت: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با «انصارالله» است که مناطق وسیعی از یمن را در دست دارند.

این پس از آن است که مقاومت یمن اعلام کرده حملات پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی که قصد عزیمت به اراضی اشغالی را دارند تنها در صورت توقف حملات به غزه متوقف خواهند شد. از آن سو، از حدود یک ماه پیش ۲ کشور آمریکا و انگلیس به این بهانه که نیروی مقاومت یمن، امنیت دریانوردی در دریای سرخ را به خطر انداخته است، در چندین نوبت اقدام به حمله به مناطقی در یمن کرده‌ و برخی از مراکز نظامی و تسلیحاتی این کشور را مورد هدف قرار داده‌اند.

لیندرکینگ بدون اشاره به تجاوزات مستمر آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و حملات به یمن گفت که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن فعالیت انصارالله به گونه‌ای انجام می‌شود که به بهبود وضعیت در دریای سرخ کمک کند.

وی با اشاره به اینکه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا «به سختی روی آن کار می‌کند» افزود: «ما باید شاهد آرامش جدی در غزه باشیم.»

نماینده آمریکا در امور یمن پیشتر از یک استراتژی چندجانبه دولت بایدن برای کنترل بر دریای سرخ خبر داده بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد