آمار جدید شهدا و مجروحان غزه

کد خبر: 1273458

وزارت بهداشت غزه آمار جدیدی از شمار شهدا و مجروحان ناشی از حمله های رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد.

آمار جدید شهدا و مجروحان غزه

وزارت بهداشت غزه آمار جدیدی از شمار شهدا و مجروحان ناشی از حمله های رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد.

به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت غزه آمار جدیدی از شمار شهدا و مجروحان ناشی از حمله‌های رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، شمار شهدای حمله‌های رژیم صهونیستی به غزه به ۲۷ هزار و ۷۰۸ و مجروحان به ۶۷ هزار و ۱۴۷ نفر از هفتم اکتبر گذشته افزایش پیدا کرده است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که اشغالگران مرتکب ۱۶ کشتار در غزه طی ۲۴ ساعت گذشته شده‌اند که بر اثر آن ۱۲۳ نفر شهید و ۱۶۹ نفر زخمی شدند.

پیش از این نیز آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطین (آن روا) اعلام کرد که از ۲۲ مرکز بهداشتی وابسته به این آژانس تنها ۴ مرکز فعال است و سایر مراکز به علت موشک‌باران مستمر رژیم صهیونیستی و محدودیت‌های اعمال شده تعطیل هستند.

این آژانس در مطلبی در صفحه مجازی ایکس نوشت که ۸۴ درصد از تأسیسات بهداشتی در منطقه محاصره شده غزه تحت تأثیر حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

این آژانس همچنین عکسی از مرکز بهداشتی محله شیخ رضوان قبل و بعد از تخریب آن توسط موشک باران رژیم صهیونیستی منتشر کرده و نوشته است که تصاویر موجود شوکه کننده است و نشان دهنده میزان ویرانی‌ها در مراکز بهداشتی شمال نوار غزه است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۱ هزار مجروح و بیمار ساکن غزه نیاز فوری و اساسی به خروج از این منطقه و ادامه مداوا در خارج از غزه برای نجات خود دارند.

همچنین جمعیت هلال احمر نیز که پیشتر بارها نسبت به عدم وجود سوخت و اکسیژن در بیمارستان‌های غزه هشدار داده بود، امروز اعلام کرد که یک زن فلسطینی بیمار در بیمارستان محاصره شده أمل در خان یونس در نتیجه فقدان اکسیژن جان خود را از دست داده است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها