حمله تروریستی سنتکام در خاک عراق /تائید شهادت یکی از فرماندهان حزب‌الله عراق

کد خبر: 1273600

ابوحسین الحمیداوی، دبیرکل گردان‌های حزب‌الله شهادت وسام محمد صابر «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان این جنبش را تائید کرد.

حمله تروریستی سنتکام در خاک عراق /تائید شهادت یکی از فرماندهان حزب‌الله عراق

حزب الله عراق شهادت «أبو باقر الساعدی» یکی از فرماندهان این جنبش در حمله پهپادی آمریکا به یک خودرو در شرق بغداد را تائید کرد. بخش امنیتی عراق این اقدام آمریکا را نقض حاکمیت عراق دانسته که منطقه را به سمت پیامدهای خطرناک سوق می‌دهد.

 ابوحسین الحمیداوی، دبیرکل گردان‌های حزب الله شهادت وسام محمد صابر «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان این جنبش را تائید کرد.

سنتکام به حمله تروریستی در خاک عراق اذعان کرد

از سوی دیگر،  سازمان تروریستی سنتکام(فرماندهی مرکزی آمریکا)  رسما به حمله آمریکا در به شهادت رساندن یکی از فرماندهان حزب الله عراق اذعان کرد.

سنتکام مدعی شد: فرماندهی که در این عملیات هدف حمله قرار گرفت، مسئول برنامه ریزی مستقیم و مشارکت در حملات به نیروهای ما در منطقه بوده است.!

«پولیتیکو» به نقل از مقامات آمریکایی حمله پهپادی در عراق را تائید کرد و این حمله را در انتقام به کشته شدن سه نظامی این کشور در مرز سوریه با اردن قلمداد کرد.

عراق: آمریکا با حمله پهپادی حاکمیت این کشور را نقض کرده است

مرکز بخش اطلاع رسانی امنیتی عراق حمله پهپادی آمریکا در عراق را تائید کرد و آن را نقض آشکار حاکمیت این کشور دانست.

در بیانیه این نهاد امنیتی عراق آمده است: پهپاد‌های آمریکایی با نقض آشکار حاکمیت عراق، دو تن از رهبران حشد شعبی را در شرق بغداد هدف قرار دادند.

مقام نظامی عراق: اقدام خصمانه جدید آمریکا همه تفاهمات دو طرف را تضعیف می‌کند

سرلشکر «تحسین الخفاجی» رئیس واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق تاکید کرد اقدام خصمانه جدید آمریکا در بغداد همه تفاهم‌های دو طرف را تضعیف می‌کند.

وی افزود: ما طرف آمریکایی و نیروهای ائتلاف را مسئول عواقب این اقدامات خطرناک می دانیم که امنیت و ثبات کشور را تهدید می کند.

وی گفت:  این اقدام، دشمنی آشکار و نقض حاکمیت عراق است که منطقه را به سمت پیامدهای خطرناک سوق می‌دهد.

الخزعلی خواستار درخواست رسمی دولت عراق به شورای امنیت برای اخراج آمریکایی‌ها شد

الشیخ الخزعلی دبیرکل جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد: تجاوزات آمریکا با وجود اقدامات مثبت دولت عراق و پایبندی گروههای مقاومت به آرامش همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تداوم حملات آمریکا نقض حاکمیت عراق و شاهدی بر توهین و تحقیر آمریکا نسبت به دولت و ملت عراق است.

دبیرکل جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد که لازم است عراق درخواست رسمی برای خروج فوری نیروهای خارجی به شورای امنیت ارائه کند.

واکنش رئیس فراکسیون بدر به حمله تروریستی آمریکا در عراق

رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق  در واکنش به اقدام تجاوزکاران آمریکا خواستار پایان دادن به حضور آمریکایی‌ها در عراق  برای همیشه شد.

«مهدی تقی الامرلی» تصریح کرد:  همگی اعضای کمیته امنیت و دفاع، بدون استثنا مصمم به اخراج اشغالگران هستند. ریخته شدن خون  مردم بیگناه دیگر بس است./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها