تعداد شهدای غزه به ۲۷هزار و ۸۴۰ نفر رسید

کد خبر: 1273663

وزارت بهداشت فلسطین: تعداد شهدا غزه به ۲۷هزار و ۸۴۰ نفر رسید و تعداد زخمی‌ها در این مدت به ۶۷ هزار و ۳۱۷ نفر افزایش یافت.

تعداد شهدای غزه به ۲۷هزار و ۸۴۰ نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت ۱۳۰ تن و زخمی شدن ۱۷۰ تن دیگر در نتیجه حملات جدید رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه خبر داد.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد طی ساعات گذشته رژیم صهیونیستی ۱۵ مورد کشتار علیه خانواده‌های فلسطینی در نوار غزه مرتکب شده است که در نتیجه آن ۱۳۰ تن شهید و ۱۷۰ تن دیگر زخمی شدند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطین الیوم، این وزارتخانه در گزارش روزانه خود اعلام کرد در نتیجه حملات ادامه‌دار رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از هفتم اکتبر، تعداد شهدای فلسطینی به ۲۷۸۴۰ تن و تعداد مجروحان به ۶۷۸۴۰ تن رسیده است.

در شرایطی که صد و بیست و سه روز از تجاوزات رژیم‌ صهیونیستی علیه ملت فلسطین می‌گذرد، وزارت بهداشت فلسطین همچنین تاکید کرد، همچنان شمار زیادی از قربانیان زیرآوار یا در جاده‌ها روی زمین هستنند و اشغالگران مانع ورود کادرهای امدادرسان و تیم‌های دفاع مدنی و خدمات‌رسانی به آنها می‌شوند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیاتی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها