حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در سوریه

کد خبر: 1273684

منابع محلی می‌گویند که یک پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه، برای چندمین بار طی هفته جاری، هدف حملات چندین پهپاد قرار گرفته است.

 حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در سوریه

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع محلی گزارش کرد که امروز (پنجشنبه)، یک پایگاه نظامی آمریکا در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه هدف حملات پهپادی گروههای مقاومت قرار گرفت.

این منابع مدعی شدند که چندین پهپاد کامیکازه از کرانه باختری رود فرات به پایگاه نظامی در میدان نفتی «العمر»، محل استقرار نیروهای آمریکایی، شلیک شده است.

تا این لحظه هیچ اطلاعاتی درباره تلفات این حمله منتشر نشده است و ایالات متحده نیز در این خصوص اظهارنظر نکرده است.

از زمان حمله بامداد شنبه واشنگتن به مواضعی در عراق و سوریه، پایگاههای نظامی آمریکا در عراق و سوریه چندین بار مورد حمله قرار گرفته‌اند.

از طرف دیگر، روز دوشنبه هفته جاری، منابع محلی از حمله مجدد به پایگاه نظامی غیرقانونی آمریکا در شرق سوریه خبر دادند و دقایقی بعد، دقایقی بعد گروه موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» با صدور بیانیه‌ای حمله به این پایگاه را برعهده گرفت.

مقاومت اسلامی عراق تاکنون ده‌ها بار پایگاه‌های آمریکا را در شرق و شمال شرق سوریه و در غرب و شمال عراق هدف حمله پهپادی و راکتی قرار داده است. مقاومت عراق، آمریکا را مسئول اصلی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه می‌داند و تاکید کرده است که تا زمان توقف تجاوزات علیه غزه به حملات خود ادامه خواهد داد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها