ادعای بلینکن: متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستیم

کد خبر: 1273729

وزیر امور خارجه آمریکا که کشورش حامی اسرائیل جنایت‌های اسرائیل در غزه است مدعی شد که واشنگتن متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی است.


ادعای بلینکن: متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستیم

 آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه، علی‌رغم حمایت‌های بی‌وقفه کشورش از جنایت‌های اسرائیل در غزه مدعی شد که به تشکیل کشور مستقل فلسطینی متعهد است.

بلینکن که در حال انجام پنجمین سفر منطقه‌ای خود بعد از عملیات طوفان‌الاقصی است مدعی شد: «ما متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستیم که طبق تواففات امنیتی با اسرائیل در صلح زندگی می‌کند.»

وی اضافه کرد: «غیرنظامیان در غزه در رنج هستند، بسیاری از زندگی‌ها از دست رفته‌اند، گروگان‌ها هنوز در اسارتند و ما باید به همه اینها پایان بدهیم.»

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ماه گذشته گفت که با تشکیل کشور مستقل فلسطین بعد از اتمام جنگ غزه مخالف است و این موضوع را به اطلاع آمریکا رسانده است.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود از 15 مهرماه اقدام به بمباران شدید نوار غزه و سپس لشکرکشی به این منطقه تحت محاصره کرده است بعد از گذشت بیش از چهار ماه در محقق کردن اهداف خود ناکام مانده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها