تعویق دیدار «پوتین» با «اردوغان»

کد خبر: 1273735

منابع مطلع روز پنجشنبه از تعویق سفر رئیس جمهور روسیه به ترکیه به دلیل برگزاری انتخابات در هر دو کشور خبر دادند.

تعویق دیدار «پوتین» با «اردوغان»

 منابع خبری روز پنجشنبه گزارش کردند که  سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به ترکیه که قرار بود هفته آینده انجام شود، به اواخر آوریل یا اوایل ماه مه موکول شد.

به گزارش وبگاه «ترکیش مینیت» رسانه‌های محلی پیش از این دوشنبه هفته آینده را به عنوان تاریخ احتمالی این دیدار ذکر کرده بودند، اما هیچگاه تایید رسمی صورت نگرفت.

یک منبع مطلع ترکیه در این باره گفت:«در رابطه با برنامه انتخابات در دو کشور، همانطور که می‌دانید، انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه و انتخابات ریاست جمهوری در روسیه برگزار می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که سفر پوتین تا پایان آوریل به تعویق بیفتد.»

انتخابات محلی ترکیه در اواخر ماه مارس و انتخابات ریاست جمهوری روسیه اواسط مارس برگزار می‌شود.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز گفت که تاریخ دیدار پوتین با در نظر گرفتن برنامه های انتخاباتی در ترکیه و روسیه تعیین خواهد شد.

پسکوف گفت که مقدمات سازماندهی این دیدار در حال انجام است و زمانی که هر دو طرف در مورد یک تاریخ توافق کنند، اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، اردوغان توانسته است روابط تجاری و سیاسی خود را با اوکراین و روسیه حفظ کند. آخرین دیدار پوتین و اردوغان در سپتامبر ۲۰۲۳ در شهر «سوچی» در روسیه بود.آخرین باری که پوتین به آنکارا سفر کرد سپتامبر ۲۰۱۹ بود.

پیشتر «هاکان فیدان»، وزیر امور خارجه ترکیه گفته بود که دیدار پوتین با اردوغان متمرکز بر راه جدیدی برای اجازه صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه متمرکز خواهد بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها