مرگ ۵ تفنگدار دریایی آمریکا در حادثه سقوط بالگرد تأیید شد

کد خبر: 1273771

مقام‌های نظامی آمریکا کشته شدن 5 تفنگدار دریایی این کشور را در سانحه سقوط بالگرد شینوک-53 سوپر استالیون» تایید کردند.

 مرگ ۵ تفنگدار دریایی آمریکا در حادثه سقوط بالگرد تأیید شد

 پنتاگون کشته شدن پنج تفنگدار دریایی آمریکا حین سانحه برای یک فروند بالگرد رزمی این کشور تایید کرد.

به گزارش وبگاه  شبکه خبری «تی‌آرتی» سرلشکر «مایکل بورگشولت» فرمانده گردان سوم تفنگداران دریایی آمریکاگفت: «پنج تفنگدار دریایی حین انجام یک پرواز آموزشی  جان خود را از دست دادند.»

به گفته پنتاگون، بالگرد «شینوک-۵۳ سوپراستالیون» روز چهارشنبه هنگام پرواز از پایگاه نیروی هوایی «کرچ» در «نوادا» به پاگیاه هوایی «میرامار» در کالیفرنیا سقوط کرد.

پنتاگون اعلام کرد که تلاش‌ها برای بازیافتن بقایای قربانیان این سانحه آغاز شده و تحقیقات در حال انجام است. «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز به دنبال این حادثه به خانواده‌های قربانیان این سانحه تسلیت گفت.

اخیرا سوانح هوایی نیروهای مسلح آمریکا افزایش یافته است. از جمله سقوط یک هواپیمای «وی-۲۲ اوسپری» در سواحل ژاپن در نوامبر که به کشته شدن ۸ نفر منجر شد.

چندی قبل نیز یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا حین ماموریت در خلیج «سن دیگو» در کالیفرنیا سقوط کرد. این بالگرد از نوع «سی هاوک ام اچ -۶۰» حین انجام ماموریت سقوط کرد. این بالگرد متعلق به ناو هواپیمابر کلاس «نیمیتس»  بود وحین سقوط ۶ سرنشین داشت. نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که هر ۶ سرنشین این پرواز جان سالم به در بردند.

نیروی دریایی آمریکا معمولا به دلایل امنیتی از ذکر جزئیات بیشتر در مورد این سوانح خودداری  و تنها  سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به گفتن این جملات بسنده می‌کند که  ایمنی و رفاه خلبان ما اولویت اصلی ارتش است و علت  حادثه بررسی خواهد شد.

پیشتر نیز یک فروند جنگنده «اف-۵» تک سرنشین نیروی دریایی آمریکا پس از برخاستن از پایگاه به اقیانوس اطلس سقوط کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها