اخبار جنگ غزه | ادامه بمباران نوار غزه/ ربودن ۳۵۰ جنازه از غزه /شمار شهدای غزه به ۲۷۹۴۷ تن رسید

کد خبر: 1273814

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت‌های خود در نوار غزه، این منطقه را از شمال و جنوب بمباران کردند.

اخبار جنگ غزه | ادامه بمباران نوار غزه/ ربودن ۳۵۰ جنازه از غزه /شمار شهدای غزه به ۲۷۹۴۷ تن رسید

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت‌های خود در نوار غزه، این منطقه را از شمال و جنوب بمباران کردند.

به گزارش شبکه المیادین، ارتش رژیم صهیونیستی از بامداد امروز حملات هوایی خود را بر مناطق جبالایا در شمال، دیرالبلح در مرکز و رفح در جنوب نوار غزه متمرکز کرده است.

جنگنده های رژیم صهیونیستی منطقه «بانک فلسطین» در جبالیا در شمال نوار غزه را در چند نوبت بمباران کردند.

در بمباران منازل مسکونی در رفح در جنوب نوار غزه نیز تاکنون هشت نفر که همه آنها زن و کودک بودند، شهید و شماری نیز زخمی شدند و تلاش برای بیرون کشیدن اجساد و زخمی ها از زیر آوار ادامه دارد.

تانک های رژیم صهیونیستی در اطراف چند مدرسه محل اسکان آوارگان فلسطینی در خان‌یونس مستقر شده و نظامیان رژیم صهیونیستی از آوارگان ساکن در مدارس «العوده»، «الشیخ جبر» و «قندیله» خواستند از این مدارس خارج شوند.

رسانه ها از درگیری شدید مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در مناطق «الرمال» و «الشیخ عجلین» در شهر غزه خبر می دهند.

بالگردهای رژیم صهیونیستی نیز در جریان این درگیری ها برای انتقال نظامیان صهونیست در غرب شهر غزه فرود آمدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی روز جمعه از انتقال ۳۵۰ جسد از غزه به سرزمین های اشغالی فلسطین خبر دادند.

هدف نظامیان صهیونیست از این اقدام، شناسایی و یافتن جنازه اسیران صهیونیست کشته شده در نوار غزه اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به ۲۷ هزار و ۷۰۸ نفر و مجروحان به ۶۷ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است./ایرنا

تعداد شهدای فلسطینی به مرز ۲۸ هزار تن رسید

وزارت بهداشت نوار غزه آمار جدید شهدا و زخمی‌های حمله‌های رژیم صهیونیستی علیه این باریکه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی در اثر حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه به ۲۷ هزار و ۹۴۷ تن رسیده است.

بر اساس این گزارش، حمله‌های بی امان هوایی و زمینی ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه از هفت اکتر تاکنون ۶۷ هزار و ۴۵۷ زخمی برجای گذاشته است.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که اشغالگران صهیونیست ۲ کشتار در دیرالبلح و الزوایده انجام دادند که در اثر این حمله‌ها دست کم ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیده اند؛ اکثر شهدا را کودکان تشکیل می‌دهند.

در ادامه این گزارش آمده است: گلوله باران منطقه‌های اطراف درمانگاه ناصر که تبدیل به پناهگاه آوارگان فلسطینی شده به شهادت ۲۱ فلسطینی منجر شده است.

 شمار شهدای غزه به ۲۷۹۴۷ تن رسید

وزارت بهداشت نوار غزه امروز جمعه ۹ فوریه گزارش داد که از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر از ۷ اکتبر تا به امروز، ۲۷۹۴۷ فلسطینی شهید و ۶۷۴۵۹ تن دیگر هم مجروح شده‌اند.

«اشغالگران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ قتل عام در نوار غزه انجام دادند که منجر به برجای ماندن ۱۰۷ شهید و ۱۴۲ زخمی شده است»، این بخش دیگری از آمار امروز وزارت بهداشت غزه است.

باوجود گذشت ۱۲۶ روز از جنگ علیه غزه که طی آن جنگنده‌های رژیم اسرائیل، منازل مسکونی را ویران، مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها را بمباران و زیرساخت‌های حیاتی این باریکه را هدف قرار می‌دهند؛ ارتش رژیم اشغالگر بامداد امروز هم بار دیگر بیمارستان أمل در خان یونس را هدف قرار داد.

علی‌رغم افزایش تلفات میدانی نظامیان اسرائیلی در نبردهای زمینی با نیروهای مقاومت فلسطین، نخست‌وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در آخرین مواضعش بر ادامه جنگ پافشاری و تهدید کرد که علی‌رغم امتناع آمریکا از تایید تداوم حمله زمینی به غزه، این عملیات را تا شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه و پناهگاه آوارگان فلسطینی گسترش خواهد داد.

ارتش اسرائیل بامداد امروز هم حملات وحشیانه‌ای را به خانه‌های فلسطینیان در دیر البلح و رفح در مرکز و جنوب نوار غزه انجام داد. طی این حملات ۴ نفر در شهرک الزوایده، یک نفر در دیر البلح و ۸ نفر هم در رفح به شهادت رسیدند. سه کودک فلسطینی از یک خانواده هم در بمباران بامداد امروز رفح  شهید شدند.

خبرنگار الجزیره امروز صبح اعلام کرد یک فرد سالخورده و یک جوان فلسطینی در محوطه بیمارستان ناصر در شهر خان‌یونس هدف گلوله تک‌تیراندازان اسرائیلی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها