اردوغان: سیاست قتل‌عامی نتانیاهو شبیه هیتلر است

کد خبر: 1274454

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد شدید از کشتارهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه گفت که سیاست قتل عامی که کابینه نتانیاهو در پیش گرفته، شبیه هیتلر است.

 اردوغان: سیاست قتل‌عامی نتانیاهو شبیه هیتلر است

 «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه اشاره کرد.

وی گفت: «اسرائیل در نوار غزه مرتکب قتل عام شده و هر روز از خط قرمز جدیدی عبور می‌کند».

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد:«کشورهای پیشرفته به جای متوقف کردن قتل عام‌ها در حال پشتیبانی از اسرائیل هستند».

اردوغان افزود: «سیاست قتل عامی که کابینه نتانیاهو در پیش گرفته شبیه هیتلر است که هر روز از خطوط قرمز جدیدی عبور می‌کند».

رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه حمله کرد و موجب شهادت بیش از 100 نفر شد. در حالی که پیشتر ادعا می‌کرد پیش از عملیات علیه این شهر، کریدور امنی برای آوارگان ایجاد خواهد کرد.

شمار قربانیان حمله بامدادی امروز دوشنبه (۱۲ فوریه) رژیم صهیونیستی به رفح به بیش از صد شهید و ده‌ها مجروح رسیده است. امری که موید نگرانی سازمان ملل و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای، درباره حمله زمینی نظامیان اسرائیلی به این شهر مملو از آوارگان فلسطینی است که به اجبار همین نظامیان از مناطق مختلف غزه به این منطقه پناه آورده‌اند.

حمله ناگهانی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به رفح واقع در جنوبی‌ترین منطقه نوار غزه و در مرز مصر، سکوت شکننده این شهر را در هم شکست و وحشت ساکنان و آوارگان فلسطینی ساکن این شهر را برانگیخت. آنها با صدای جنگنده‌های اسرائیلی که محله «الشابوره» واقع در مرکز و چندین منطقه در شرق شهر را هدف قرار دادند، بیدار شدند. پس از آن بود که صدای تیراندازی شدید به گوش رسید، امری که نشان‌دهنده درگیری شدید نیروهای مقاومت با نظامیان اسرائیلی بود که قصد پیشروی در داخل شهر را داشتند.

این نخستین حمله اسرائیل به رفح پس از تهدیدهای مکرر چند هفته‌ای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو علیه این شهر بود. شهری که در حال حاضر میزبان حدود ۱.۴ میلیون نفر (نیمی از جمعیت ۲.۲ میلیون نفری نوار غزه) است. آوارگان فلسطینی که به اجبار نظامیان اسرائیلی به رفح پناه برده‌اند در جای جای این شهر خیمه زده‌اند و برخی نیز در پناهگاه‌ها و سرپناه‌های موقت ایجاد شده در شهر، ساکنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها