اردوغان: اسرائیل تشکیل کشور فلسطین را بپذیرد

کد خبر: 1274626

رئیس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه منشأ بحران کنونی غزه را تداوم سیاست رژیم صهیونیستی در کشتار جمعی و افزایش اشغال اراضی فلسطین توصیف کرد.

اردوغان: اسرائیل تشکیل کشور فلسطین را بپذیرد

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بر لزوم تشکیل کشور فلسطین و پذیرش راهکار دو دولتی توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

اردوغان طی سخنرانی در «نشست جهانی دولت‌ها» در امارات عربی متحده گفت: «منشأ بحران امروزی [در غزه]، افزایش اشغال اراضی فلسطین است. اسرائیل از سیاست کشتار جمعی هم دست برنداشته است».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی در این‌باره توضیح داد: «اگر ما به درستی منشأ این مشکل را شناسایی نکنیم، نمی‌توانیم راهکاری برای آن پیدا کنیم. اسرائیل باید موجودیت یک کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه آنکارا آماده پذیرش مسئولیت در این زمینه از جمله به‌عنوان ضامن است، اظهار داشت: «تا امروز ما ۳۴ هزار تُن کمک‌های بشردوستانه به منطقه ارسال کردیم تا به غزه فرستاده بشوند».

طبق این گزارش، اردوغان ضمن ابراز تأسف از اتهام‌زنی‌های اخیر به آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی در نوار غزه، تصریح کرد: «مهم است که حمایت از این سازمان ادامه یابد و هر کشور باوجدانی باید به این کمک‌ها ادامه بدهد».

وی در پایان همچنین افزود: «من از تمام کشورهایی که در این ابتکار کمک کردند، تشکر می‌کنم. ما برادران و خواهران فلسطینی خودمان را تنها نمی‌گذاریم».

پیش از این نیز «نعمان قورتولموش» رئیس پارلمان ترکیه طی سخنرانی در صحن این نهاد گفته بود که رژیم صهیونیستی، نوار غزه را از زندانی باز به گوری دسته جمعی تبدیل کرده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها