مسکو آماده حل بحران اوکراین /وزیر خارجه روسیه به کوبا و ونزوئلا می‌رود

کد خبر: 1274844

وزیر خارجه روسیه بار دیگر اعلام کرد که مسکو براساس واقعیت‌ها آمادگی گفت‌وگو و حل بحران اوکراین را دارد.

مسکو  آماده حل بحران اوکراین /وزیر خارجه روسیه به کوبا و ونزوئلا می‌رود

وزیر خارجه روسیه بار دیگر اعلام کرد که مسکو براساس واقعیت‌ها آمادگی گفت‌وگو و حل بحران اوکراین را دارد.

 به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در مجلس دومای این کشور اعلام کرد که روسیه آمادگی حل‌وفصل جنگ اوکراین را دارد.

وی دراین‌باره گفت: روسیه برای حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک مناقشه اوکراین بر اساس در نظر گرفتن واقعیت ها آماده است.

لاوروف با این حال افزود: اما با در نظر گرفتن موقعیت کنونی غرب، هیچ گزینه ای برای توافق درباره موضوع اوکراین وجود ندارد.

«تاکر کارلسون» روزنامه نگار آمریکایی که اخیراً با «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه مصاحبه کرده اعلام کرد رییس‌جمهور روسیه آماده مذاکرات صلح با اوکراین است.

این روزنامه نگار آمریکایی، در جریان سخنرانی در اجلاس سران دولت جهانی در دوبی یادآور شد که هر چه درگیری میان اوکراین و روسیه طولانی تر شود، پوتین انگیزه کمتری برای پذیرش شرایط غرب برای صلح خواهد داشت.

کارلسون، که مصاحبه او با پوتین بسیار مورد توجه قرار گرفته، افزود پتانسیل صنعتی کشور روسیه بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می شد. روسیه در ساخت موشک، راکت و گلوله های توپخانه توانمند است، در حالی که این موضوع درباره ناتو صدق نمی کند.

تاکر کارلسون، روزنامه‌نگار آمریکایی پنج‌شنبه شب مصاحبه‌ای بیش از دو ساعته خود با رییس‌جمهور روسیه را منتشر کرد. این ویدئو تا روز شنبه ۱۷۷ میلیون بار در شبکه ایکس دیده شد، بیش از ۲۹۰ هزار کاربر ایکس هم آن را بازنشر کردند. این ویدئو در یوتیوب نزدیک به ۱۱ میلیون بار دیده شده است.

وزیر خارجه روسیه به کوبا و ونزوئلا می‌رود

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد وزیر خارجه این کشور هفته آینده به کوبا و ونزوئلا سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرگئ لاوروف، وزیر خارجه این کشور هفه آینده به کشورهای آمریکای سفر خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که لاوروف ۱۹ فوریه عازم کوبا می شود و در این سفر قرار است با رییس جمهور و وزیر خارجه کوبا دیدار و گفت‌وگو کند.

آن‌گونه که در این بیانیه آمده لاوروف پس از سفر به کوبا ۲۰ فوریه به ونزوئلا سفر می کند؛ گفت‌وگو با رئیس‌جمهور ونزوئلا و دیدارهایی در وزارت خارجه در دستور کار این سفر است.

وزیر خارجه روسیه روزهای ۲۱ تا ۲۲ فوریه نیز در نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در شهر ریودوژانیرو در برزیل شرکت خواهد کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها