اصرار «نتانیاهو» برای تجاوز به رفح

کد خبر: 1274912

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حساب ایکس خود نوشت: ما تا پیروزی کامل خواهیم جنگید و این شامل یک اقدام قدرتمند در رفح می‌شود.

اصرار «نتانیاهو» برای تجاوز به رفح

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حساب ایکس خود نوشت: ما تا پیروزی کامل خواهیم جنگید و این شامل یک اقدام قدرتمند در رفح می‌شود.

درحالیکه رژیم صهیونیستی بدون توجه به جمعیت غیرنظامی دست به یک کشتار جمعی در غزه زده، نتانیاهو مدعی است که اسرائیل به جمعیت غیرنظامی اجازه خروج از مناطق جنگی را می‌دهد و بعد به رفح حمله می‌کند./تسنیم

نتانیاهو: اسرائیل عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز می‌کند

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد این رژیم پس از خروج غیرنظامیان از مناطق جنگی، عملیات قدرتمندی را در رفح آغاز خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت پس از خروج غیرنظامیان از شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، عملیات «قدرتمندی» در این شهر انجام می‌دهد.

وی در صفحه تلگرام خود نوشت: ما تا پیروزی کامل خواهیم جنگید و این شامل یک اقدام قدرتمند در رفح نیز هست پس ما به فلسطینی‌های غیرنظامی فرصت می‌دهیم که رفح را ترک کنند.

همچنین نتانیاهو امشب در اظهارات تکراری مدعی شد: این هفته ما دو نفر از اسرای خود را در یک عملیات نظامی دقیق آزاد کردیم. تاکنون ۱۱۲ نفر از اسرای خود را با ترکیبی از فشارهای نظامی قوی و مذاکرات محکم آزاد کرده ایم.

وی ادعا کرد: فشار نظامی قوی و مذاکرات بسیار محکم کلید آزادی اسیرانمان است.

نتانیاهو گفت: من اصرار دارم که حماس خواسته‌های متوهم خود را کنار بگذارد، و وقتی آنها این خواسته‌ها را کنار گذاشتند، ما می‌توانیم با هم توافق کنیم.

این در حالی است که منابع آگاه می‌گویند قاهره با ارسال پیام‌هایی به رژیم صهیونیستی، با عملیات نظامی در رفح مخالفت کرده است.

قاهره از رژیم صهیونیستی خواسته در طول ماه مبارک رمضان آتش‌بس ‌کرده و کمک‌های انسانی را وارد غزه کند.

مقامات مصری به همتایان صهیونیستی خود گفته‌اند که باید برای موفقیت مذاکرات درباره تبادل اسرا تلاش کنند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد نتانیاهو پس از آن اظهارات مذکور را ایراد کرد که تصمیم گرفت هیئت مذاکره کننده‌ای جهت رایزنی درباره تبادل اسرا به قاهره نفرستد.

روزنامه «هاآرتص» نوشت نتانیاهو به هیئت مذاکره کننده که قرار بود فردا برای مذاکرات مجدد به قاهره برود، دستور داد این سفر را لغو کند.

روز سه شنبه تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد نشست قاهره درباره تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی با اصرار حماس بر شرط خود درباره توقف جنگ غزه پایان یافت. شرطی که تل‌آویو آن را نپذیرفت.

جنبش حماس توافق بر سر تبادل اسرا را به توقف کامل جنگ غزه و خروج ارتش رژیم صهیونیستی از این باریکه مشروط کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها