افزایش تعداد شهدا در غزه/ گزارش هولناک المیادین از بیمارستان «ناصر»

کد خبر: 1275041

در حالی که یورش ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان «ناصر» ادامه دارد، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از افزایش تعداد شهدا و زخمی‌ها در غزه خبر داد.

افزایش تعداد شهدا در غزه/ گزارش هولناک المیادین از بیمارستان «ناصر»

در حالی که جنگ علیه نوار غزه وارد صد و سی و دومین روز خود شده و شبح فاجعه انسانی بر شهر رفح که با احتمال عملیات نظامی رژیم صهیونیستی مواجه است، سایه افکنده، وزارت بهداشت غزه امروز پنج‌شنبه در تازه‌ترین آمار خود از افزایش شهدای فلسطین از هفتم اکتبر تاکنون خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کل شهدای غزه از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به ۲۸ هزار و ۶۶۳ نفر و زخمی‌ها به ۶۸ هزار و ۳۹۵ تن رسیده است.

همچنین این وزارتخانه از یورش نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به داخل بیمارستان «ناصر» در خان‌یونس ساعاتی پس از شهادت یک بیمار و زخمی شدند شش تن دیگر در حملات دشمن صهیونیستی به بیمارستان خبر داد.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که حملات اسرائیل به بیمارستان‌ها ادامه داشته و ساختمان بیمارستان «ناصر» کاملا به یک پایگاه نظامی تبدیل شده است.

در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که یورش امروزش به بیمارستان «ناصر» عملیاتی محدود برای یافتن اجساد صهیونیست‌هایی بوده که حماس پیش از این به اسارت درآورده بود.

این ارتش در ادامه نیز مدعی شد که داده‌ها و اطلاعات موثقی دال بر این دارد که حماس تعدادی از گروگان‌ها را در این بیمارستان بازداشت کرده و چه بسا اجساد آن‌ها هنوز داخل بیمارستان باشد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت بسیاری از بیماران دچار نقص عضو یا سوختگی شدید و یا سالمندان نتوانستند در پی دستور ارتش رژیم صهیونیستی به تخلیه بیمارستان، آنجا را ترک کنند./ایسنا

شهادت ۱۲ فلسطینی از جمله ۷ کودک در اردوگاه «النصیرات» غزه

در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه ۱۲ فلسطینی از جمله ۷ کودک به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به یک خانه مسکونی در اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه ۱۲ نفر شهید شدند که هفت نفر آنها کودک بودند.

در حمله هوایی اشغالگران به شهروندان فلسطینی در منطقه «الشجاعیه» در شرق شهر غزه هم یک نفر شهید و سه تن زخم شدند.

این حملات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حالی است که وزارت بهداشت نوار غزه آمار جدید شهدا و مجروحان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون را منتشر کرد.

بر اساس این آمار، شمار شهدای نوار غزه از آغاز نبرد طوفان الاقصی تا کنون به ۲۸ هزار و ۶۶۳ شهید و شمار مجروحان به ۶۸ هزار و ۳۹۵ نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت نوار غزه همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۹ جنایت کشتار جمعی در مناطق مختلف نوار غزه مرتکب شد که بر اثر آن ۸۷ نفر شهید و ۱۰۴ نفر دیگر زخمی شدند.

این وزارتخانه افزود که اجساد شمار زیادی از شهدا در زیر آوارها قرار دارد و نظامیان صهیونیست به نیروهای امدادی اجازه بیرون آوردن آنها و کمک به مجروحان را نمی‌دهند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها