رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه الجزایر پیرامون تحولات منطقه

کد خبر: 1275048

در گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه الجزایر آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات فلسطین و منطقه را مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه الجزایر پیرامون تحولات منطقه

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و احمد عطاف وزیر امور خارجه الجزایر در یک گفت‌وگوی تلفنی، آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات فلسطین و منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دو طرف در این گفتگو با محکومیت شدید در تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه و وضعیت وخیم انسانی در این منطقه، بر ضرورت اقدام فوری و مؤثر جامعه جهانی برای توقف کشتار غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان و امدادرسانی فوری به مردم فلسطین بویژه در شمال غزه و رفح و جلوگیری از تهاجم نظامی ارتش صهیونیستی به منطقه رفح با هدف کوچاندن اجباری ساکنان غزه تاکید کردند.

وزیر خارجه الجزایر ضمن ابلاغ سلام‌های آقای عبدالحمید تبون رئیس جمهور الجزایر به دکتر رئیسی و تاکید بر اهمیت شرکت رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس آتی سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در الجزایر و اهتمام کشورش به توسعه روابط با ایران، گزارشی از اقدامات کشورش به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد برای توقف جنگ علیه غزه ارائه نمود.

امیر عبداللهیان نیز ضمن ارائه گزارشی از سفر منطقه‌ای اخیر خود به سه کشور لبنان، سوریه و قطر و مذاکرات با مقامات این کشورها و رهبران گروه‌های مقاومت، بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم فلسطین تاکید و به تماس تلفنی امروز با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و ارائه پیشنهاد برگزاری اجلاس اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی اشاره نمود که این پیشنهاد مورد استقبال وزیر خارجه الجزایر قرار گرفت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها