رسانه صهیونیستی: صبر بایدن در قبال نتانیاهو به پایان رسیده است

کد خبر: 1275132

رسانه صهیونیستی تایمز اسرائیل پنجشنبه شب به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، صبر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در قبال بنیامین نتانیاهو به پایان رسیده است.

رسانه صهیونیستی: صبر بایدن در قبال نتانیاهو به پایان رسیده است

رسانه صهیونیستی تایمز اسرائیل پنجشنبه شب به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، صبر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در قبال بنیامین نتانیاهو به پایان رسیده است.

به گزارش الجزیره، تایمز اسرائیل به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا صبرش در قبال بنیامین نتانیاهو به پایان رسیده و درخواست‌ها در دولت آمریکا برای اتخاذ رویکرد سخت‌گیرانه‌تری در قبال نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال افزایش است.

مقام‌های آمریکایی گفتند که بایدن چند ماهی است که بر این باور است نتانیاهو آماده است جنگ را به خاطر ملاحظات سیاسی خود طولانی کند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های آمریکایی می‌گویند با وجود ناامیدی بایدن که معتقد است برهم خوردن روابط با نتانیاهو به نفع امنیت آمریکا نیست، تغییر راهبردی در رابطه با رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

این در حالی است که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به سرزمین‌های اشغالی فلسطین سفر کرده است تا با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل و رئیس سازمان جاسوسی موساد برای دستیابی به توافق با حماس دیدار و گفت وگو کند.

به نظر می‌رسد دولت بایدن و همچنین قطری‌ها و مصری‌ها می‌خواهند برای مذاکرات پیرامون توافق جدید آزادی گروگان، حرکت به سمت جلو ایجاد کنند اما نتانیاهو از اعزام یک هیات اسرائیلی به مصر برای گفت وگوهای بعدی خودداری کرده است و در هفته جاری نشست حساس در قاهره بدون دستاورد به پایان رسید.

در حالی که این نشست پیشرفتی را به همراه نداشت، یک منبع اسرائیلی درباره این گفت وگوها گفت که پیشرفت در درک اختلافات در مذاکراتی که می‌تواند منجر به توافق شود، حاصل شده است.

یک منبع آگاه به اکسیوس گفت که برنز پس از یک سفر سریع به دوحه و دیدار با رهبران قطر و گفت وگو در مورد آخرین مذاکرات آزادی گروگان‌ها وارد اسرائیل شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به ۲۷ هزار و ۷۰۸ نفر و مجروحان به ۶۷ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها