انگلیس: اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض نکند

کد خبر: 1275163

اسرائیل باید گذرگاه کرم شالوم را باز کند تا علاوه بر گذرگاه رفح، راه ارسال کمک‌های بشردوستانه از طریق بندر اشدود نیز برای مردم غزه فراهم شود.

انگلیس: اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض نکند

ریشی سوناک نخست‌ وزیر انگلیس در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی عمیق خود از افزایش آمار تلفات غیرنظامیان در غزه، تاکید کرد: قوانین بین‌المللی را نقض نکنید.

به گزارش سی‌ان‌ان، نخست‌ وزیر انگلیس در این تماس تلفنی همچنین نسبت به هرگونه عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در رفح هشدار داد و گفت: در صورت وقوع این عملیات در رفح، شاهد عواقب ویرانگر و کشته و مجروح شدن شمار زیادی از غیرنظامیان فلسطینی خواهیم بود.

سوناک با تاکید بر اینکه دستیابی به یک وقفه بشردوستانه باید به عنوان اولین هدف مذاکرات در نظر گرفته شود، افزود: در صورت دستیابی به یک وقفه بشردوستانه، می‌توان شرایط را برای آزادی اسرای اسرائیلی و تسهیل ارسال بیشتر کمک‌های بشردوستانه به غزه فراهم آورد و به این ترتیب در مراحل بعدی به یک آتش‌بس بلند مدت و با ثبات دست یافت.

نخست‌وزیر انگلیس همچنین با اشاره به اینکه بر اساس قوانین بین‌المللی، حفاظت از جان غیرنظامیان و بیمارستان‌ها و پناهگاه‌هایی که آوارگان فلسطینی در آنها سکنی گزیده‌اند برعهده تل‌آویو است، خاطرنشان کرد: (رژیم) اسرائیل باید گذرگاه کرم شالوم را باز کند تا علاوه بر گذرگاه رفح، راه ارسال کمک‌های بشردوستانه از طریق بندر اشدود نیز برای مردم غزه فراهم شود.

به گزارش ایرنا، دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس نیز روز سه‌شنبه در شفاف‌ترین هشدار خود به جنایت و تجاوزگری رژیم اسرائیل اذعان کرد که اگر رژیم صهیونیستی ساکنان غزه را از آب و غذا محروم کند به عنوان یک نیروی اشغالگر قانون بین‌الملل را زیر پا گذاشته است.

وزیر خارجه انگلیس گفت: آنگونه که خود نیروهای صهیونیستی پیشنهاد داده‌اند برای مردم رفح خروج از این منطقه مقدور نیست.

کامرون روز دوشنبه نیز در گفت‌ وگو با خبرنگاران گفت: انگلیس به‌شدت نگران وخامت اوضاع در شهر مرزی رفح است. آوارگان فلسطینی با بسته‌شدن گذرگاه مرزی به مصر هیچ راهی برای فرار ندارند.

وی خواستار توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در این منطقه شد و افزود: ما خواهان توقف فوری جنگ در غزه هستیم و مایلیم که این توقف به یک آتش‌بس پایدار و بدون بازگشت به درگیری‌های بیشتر منجر شود./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها