۱۳۳ روز جنگ در غزه؛ ۸۷ فلسطینی دیگر شهید شدند

کد خبر: 1275206

بمباران مناطق مختلف نوار غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در صد و سی و سومین روز از جنگ غزه ادامه یافت و طی آن ۸۷ فلسطینی شهید و ۱۰۴ نفر دیگر زخمی شدند.

۱۳۳ روز جنگ در غزه؛ ۸۷ فلسطینی دیگر شهید شدند

بمباران مناطق مختلف نوار غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در صد و سی و سومین روز از جنگ غزه ادامه یافت و طی آن ۸۷ فلسطینی شهید و ۱۰۴ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ جنایت علیه ساکنان نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۷ فلسطینی و مجروحیت ۱۰۴ نفر دیگر از آنها شد.

بر اساس اعلام این رسانه فلسطینی، در نتیجه افزایش جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون، در مجموع ۲۸ هزار و ۶۶۳ فلسطینی شهید و ۶۸ هزار و ۳۹۵ نفر مجروح شده اند.

همچنین، اداره گذرگاه های مرزی فلسطین اعلام کرد که با ادامه جنایت شهرک نشینان صهیونیست در بستن گذرگاه «کرم ابو سالم» که بیش از یک هفته ادامه یافته است، ورود کامیون های حامل کمک ها به نوار غزه به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

به نوشته معا، طی ۲۴ ساعت گذشته تنها ۲۰ کامیون حامل کمک ها وارد نوار غزه شدند.

رفح

بمباران شهر رفح در جنوب نوار غزه توسط جنگنده ها و توپخانه رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

بر اساس گزارش «معا»، در بمباران منزل خانواده «رعرب» در محله النصر در شمال رفح هفت نفر شهید و تعدادی مجروح شدند.

همچنین در بمباران منزل خانواده «جوده» در اردوگاه الشابوره در مرکز شهر رفح سه فلسطینی از جمله یک دختر، یک زن و یک پسر شهید شدند.

بمباران رفح به ویژه مناطق شرقی آن توسط جنگنده ها و یگان توپخانه رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

خان یونس

ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل پس از خراب کردن دیوارهای جنوبی بیمارستان ناصر در خان یونس توسط بولدوز و از بین بردن قبرستان داخل بیمارستان و جمع کردن بیماران در ساختمان قدیمی این بیمارستان به حملات خود به این بیمارستان ادامه می دهد.

بهداشت غزه از توقف ژنراتورها و قطع کامل برق مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس خبر داد و از اینکه احتمال دارد هر لحظه ۶ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و سه بیمار در محل نگهداری کودک به دلیل کمبود اکسیژن جان خود را از دست بدهند ابراز نگرانی کرد.

باتوجه به اینکه بیمارستان ناصر اکنون تحت کنترل کامل نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل قرار دارد، بهداشت غزه این رژیم را مسئول جان بیماران و کادر درمان بیمارستان یاد شده دانست.

بهداشت غزه از همه نهادهای بین المللی خواست تا قبل از اینکه دیر شود برای نجات بیماران و کادر درمان مجتمع پزشکی ناصر در رفح به سرعت وارد عمل شوند.

غزه و شمال

سه فلسطینی بر اثر هدف قرارگرفتن خودرو در نزدیکی تقاطع «ضبیط» در خیابان الجلاء در شهر غزه به شهادت رسیدند.

همچنین جنگنده های رژیم اشغالگر اسرائیل چندین بار محله الزیتون در جنوب شهر غزه را بمباران کردند.

در نتیجه بمباران منزل خانواده صباح در «تل الزعتر» در شمال اردوگاه جبالیا، شماری شهید و مجروح شدند که به بیمارستان کمال عدوان در بیت لاهیا منتقل شدند.

جمعیت هلال احمر غزه از بیرون آوردن پیکر ۲ شهید و تعدادی مجروح پس از بمباران ۲ خانه در شرق جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد.

مرکز غزه

خبرگزاری فلسطینی معا از مجروح شدن تعدادی از فلسطینیان بر اثر اصابت گلوله تک تیراندازان رژیم صهیونیستی در نزدیکی صحرای غزه در شمال اردوگاه النصیرات خبر داد.

این خبرگزاری همچنین از شهادت ۱۲ فلسطینی بر اثر بمباران یک منزل در غرب اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه خبر داد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها