سیدحسن نصرالله: در مرکز یک نبرد واقعی هستیم

کد خبر: 1275223

دبیرکل حزب‌الله لبنان: فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت از یک حالت هیجانی یا یک واکنش موقت ناشی نمی‌شود بلکه از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف ناشی می‌شود.

سیدحسن نصرالله: در مرکز یک نبرد واقعی هستیم

 دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما در جنگی تمام عیار با رژیم صهیونیستی قرار داریم و هدف تمام محور مقاومت، تحمیل شکست و عقب نشینی بر این رژیم است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان امروز در مراسمی به مناسبت بزرگداشت رهبران شهید مقاومت لبنان سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در این سخنرانی گفت که فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت از یک حالت هیجانی یا یک واکنش موقت ناشی نمی‌شود بلکه از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف ناشی می‌شود.

وی با اشاره به حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خاطر نشان کرد: باید جلوی تجاوز به شهرهای النبطیه و الصوانه گرفته شود، زیرا غیرنظامیان را هدف قرار داد و منجر به شهادت تعداد زیادی از آن‌ها شد و ما می گوییم آنچه اتفاق افتاد عمدی بود.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما در مرکز یک نبرد واقعی قرار داریم، ما در جبهه ای هستیم که بیش از 100 کیلومتر امتداد دارد و شهادت رزمندگان مقاومت بخشی از این نبرد است.

نصرالله افزود: دشمن تاوان ریختن خون زنان و کودکان ما را در النبطیه، الصوانه خواهد داد.

وی افزود: ما در جنگی تمام عیار با رژیم صهیونیستی قرار داریم. اکنون میدان جنگ گسترده شده و ما هیچ محدودیتی در هدف قراردادن نیروهای دشمن نداریم.

نصرالله با اشاره به توان و دقت بالای موشکی حزب‌الله گفت: مقاومت لبنان توانست با استفاده از موشک‌های دقیق و نقطه زن خود کریات شمونه در ایلات اشغالی را هدف قرار دهد.

وی خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: خون، بهای خون غیرنظامیان خواهد بود، نه پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی؛ زیرا وقتی موضوع به غیرنظامیان کشیده می‌شود، این موضوع برای ما از حساسیت خاصی برخوردار است.

نصرالله گفت که مقاومت دشمن را وادار کرد که در یک بحران وجودی به سر برد که اوج آن طوفان الاقصی بود.

دبیرکل حزب الله افزود: تسلیم شدن یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان ما، تحقیر فرزندان ما، تحقیر آبرو و اموال ما.

نصرالله با انتقاد از ناتوانی کشورهای مسلمان در یاری رساندن به ملت فلسطین، گفت: آیا این ذلت، ضعف و سستی کشورها نیست که با دو میلیارد مسلمان نمی‌توانند برای مردم غزه دارو و غذا ارسال کنند؟

وی در ادامه گفت: از جمله وظایفی که بر دوش ما و بر دوش ملت‌های مسلمان و آزادگان جهان گذاشته شده، تبیین حقایق است.

دبیرکل حزب الله با اشاره به ادعاها و تبلیغات دروغین رژیم صهیونیستی درباره اقدامات مقاومت فلسطین در حمله 7 اکتبر، گفت: رژیم صهیونیستی نتوانست حتی یک مدرک از دروغ هایی را که از 7 اکتبر می‌گفت به دنیا ارائه دهد.

نصرالله گفت: حتی کسانی که خود را دوست حماس می‌دانستند نیز بسیاری از دروغ‌های اسرائیل درباره طوفان الاقصی را باور کردند.

وی تصریح کرد اگر ایالات متحده آمریکا، تسلیح و حمایت از اسرائیل را همین حالا متوقف کند، تجاوز و جنگ هم بلافاصله متوقف خواهد شد، چه نتانیاهو بخواهد یا نخواهد.

نصرالله با بیان اینکه آمریکا بیشتر از اسرائیل بر هدف نابودی حماس اصرار می کند، تاکید کرد که مسئول هر قطره خونی که در منطقه ریخته می‌شود، دولت آمریکاست و مقامات  اسرائیل صرفا ابزارهای آن هستند.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت آنچه عملیات طوفان الاقصی فاش کرد، این بود که هدف اسرائیل، در حقیقت کوچاندن و آواره کردن فلسطینیان و تشکیل دولت کاملا یهودی است.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد: مهمترین مسئولیت امروز جلوگیری از کوچاندن فلسطینیان است

دبیرکل حزب الله گفت: هدف از محاصره نوار  غزه، مرگ تدریجی و آرام غزه بود، بدون اینکه جهان بلرزد و تکان بخورد.

رهبر مقاومت لبنان تاکید کرد هدف اسرائیل، کوچاندن مردم کرانه باختری به اردن و مردم غزه به مصر و ساکنان مناطق اشغالی 1948 به لبنان است.

وی خاطر نشان کرد مسئولیت امروز جلوگیری از کوچاندن فلسطینیان است که این امر مستلزم رویارویی و نبرد بزرگ  است.

نصرالله ادامه داد این آمریکاست که اجازه نمی دهد ارتش لبنان به سلاح و موشکهایی که بتواند موازنه بازدارندگی برای حمایت از لبنان ایجاد کند، مجهز شود.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی اسرائیل را درهم شکستند و وجهه آن را از بین بردند.

وی در ادامه گفت زبان ما از توصیف مقاومت اسطوره ای و شجاعانه غزه و ایستادگی اسطوره ای مردم غزه ناتوان است.

نصرالله اظهار داشت اسرائیل و آمریکا انتظار نداشتند که مقاومت لبنان، صاحب اراده و شجاعت برای گشودن جبهه ای در راستای حمایت از غزه باشد.

وی تاکید کرد هدف همه ما در محور مقاومت چه در سطح کشورها و چه ملت ها و جنبشها و رزمندگان این است که در این نبرد، دشمن باید شکست بخورد.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت منظور از شکست دشمن در این نبرد، شکست آن در رسیدن به اهدافش است.

نصرالله تصریح کرد هدف ما در محور مقاومت، وارد کردن بالاترین میزان از خسات و تلفات به رژیم صهیونیستی در این نبرد است، باید شکست و عقب نشینی را بر دشمن در این نبرد تحمیل کنیم.

وی گفت طرف ذیربط در مذاکرات سیاسی، گروههای فلسطینی هستند که به حماس این اختیار را موکول کرده اند و ما در خصوص آنچه در مذاکرات جریان دارد، دخالت نمی کنیم

دبیرکل حزب الله تاکید کرد برادران ما در حماس و دیگر گروههای مقاومت فلسطین، نمایندگان جبهه های محور مقاومت هستند و تمام مواضع پشتیبانی نظامی و لجستیکی حامی آنها هستند. ما به منافع و امکانات و قدرت شما برای ایستادگی آگاه هستیم و به طور کامل در کنارتان هستیم

نصرالله در ادامه در خصوص تحولات داخلی لبنان گفت نه حزب الله و نه جنبش امل و نه هیچ گروه دیگری که امروز در جبهه نبرد مشارکت دارد، از تحمیل رئیس جمهور یا  تعدیل سهمیه ها یا نظام سیاسی در سایه این نبرد، سخنی نگفته است، برای میلیون بار، اعلام می کنم که موضوع مقاومت، خارج از این محاسبات است، این مسئله مرتبط با  دفاع از لبنان و جنوب و مردم و کرامت ما است.

وی تاکید کرد سلاح مقاومت، برای تغییر نظام سیاسی و قانون اساسی و نظام حکومتی و تحمیل سهمیه های طایفه ای جدید در لبنان نیست. سلاح مقاومت فقط برای حمایت از لبنان است.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت : فرهنگ مقاومت فرهنگ زندگی و کرامت است نه ذلت و تسلیم.

نصرالله افزود مرزهای زمینی ترسیم شده و هر مذاکراتی بر اساس اصل «از سرزمین ما خارج شوید» خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد فرهنگ مقاومت ما، فرهنگ زندگی و کرامت است، نه فرهنگ ذلت و خواری و تسلیم

دبیرکل حزب الله تاکید کرد این جبهه به یاری خداوند قطعا پیروز خواهد شد و ما به وعده خداوند ایمان و اطمینان داریم.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها