بلینکن: آمریکا تهدید روسیه را بسیار جدی می‌گیرد

کد خبر: 1275259

آنتونی بلینکن وزیرخارجه امریکا روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد «تهدید» روسیه فعال نیست اما آمریکا آن را «بسیار جدی» می‌گیرد.

بلینکن: آمریکا تهدید روسیه را بسیار جدی می‌گیرد

 آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در نشستی خبری با نخست وزیر آلبانی در تیرانا گفت که یک "تهدید امنیت ملی" ادعایی مرتبط با روسیه یک قابلیت فعال نیست، بلکه یک قابلیت بالقوه است که واشنگتن آن را "بسیار بسیار جدی" می‌گیرد و با متحدان خود در مورد آن مشورت خواهد کرد.

وی گفت:"این یک قابلیت فعال نیست و بالقوه است که ما آن را بسیار جدی می‌گیریم، و من انتظار دارم که به زودی، مطالب بیشتری برای گفتن داشته باشیم.

بلینکن که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ادی راما، نخست وزیر آلبانی در تیرانا سخن می گفت، افزود: ما با متحدان و شرکا نیز در مورد این موضوع گفتگو می کنیم.

مایک ترنر، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که اطلاعاتی درباره تهدید امنیتی ادعایی در اختیار همه قانونگذاران قرار داده است. ترنر همچنین از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواست تا تمامی اطلاعات مربوط به این تهدید را از حالت محرمانه خارج کند.

شبکه ای بی سی نیوز گزارش داد "تهدید امنیت ملی" برای ایالات متحده شامل تمایل ادعایی روسیه برای قرار دادن یک سلاح هسته ای ضد ماهواره در فضا است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز پنجشنبه در اظهار نظر درباره این تحول گفت که ناتو به طور مداوم هرگونه تهدید احتمالی را زیر نظر دارد./ ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها