واکنش حماس به تصمیم لاهه علیه اقدامات رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1275263

حماس به تصمیم دادگاه دادگستری بین المللی علیه رژیم صهیونیستی که در آن از این رژیم خواسته بود به تعهدات خود بر اساس توافقنامه مربوط به نسل‌کشی و کشتار جمعی پایبند باشد واکنش نشان داد.

 واکنش حماس به تصمیم لاهه علیه اقدامات رژیم صهیونیستی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماست با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ما از تصمیم دادگاه دادگستری بین المللی که در پاسخ به درخواست فوری جمهوری آفریقای جنوبی در مورد وضعیت شهر رفح صادر کرد و در آن بر لزوم اجرای فوری اقدامات موقت که دادگاه طی تاریخ بیست و ششم ژانویه گذشته به آن دستور داده و در آن خواستار مسئولیت کامل رژیم اشغالگر برای حفظ جان و امنیت فلسطینیان در نوار غزه شده، استقبال می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: ما از دادگاه می خواهیم که تصمیم خود را به یک دستور مستقیم و روشن برای توقف این تجاوز وحشیانه علیه غیرنظامیان بی پناه غزه که به یک نسل کشی بدل شده، تبدیل کند.

این بیانیه افزود: از زمانی که دادگاه حکم اولیه خود را در خصوص اقدامات پیشگیرانه صادر کرده است بیش از 2 هزار و هفتصد نفر به وسیله ماشین ترور و کشتار ارتش اشغالگر به شهادت رسیده‌اند که این اقدام تاکیدی است بر این امر که این رژیم  سرکش به سیستم قضایی بین المللی اهمیتی نمی‌دهد و با نادیده گرفتن همه درخواست‌ها و هشدارها در مورد خطرات و پیامده های هرگونه حمله نظامی به شهر رفح ، به گسترش دامنه جنگ و نابودی علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهد.

در پایان این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده است که به مسئولیت‌های خود در قبال جنایاتی که در نوار غزه در جریان است عمل کند و بلافاصله حکم دیوان بین‌المللی دادگستری را به تصمیمات فعال و مؤثری تبدیل کند که رژیم اشغالگر تروریست را ملزم به توقف جنگ علیه غیرنظامیان در غزه  کرده و از گسترش فاجعه انسانی در شهر رفح که مملو از  جمعیت آوارگان است، جلوگیری کند.

دادگاه دادگستری بین المللی اعلام کرد: اسرائیل ملزم است کاملا به تعهدات خود بر اساس توافقنامه مربوط به نسل‌کشی و کشتار دسته جمعی پایبند باشد.

این دادگاه تاکید کرد: تحولات در نوار غزه و رفح کابوس انسانی که پیامدهای منطقه‌ای به همراه دارد را افزایش می‌دهد./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها