ادعای ضد ایرانی صدراعظم آلمان

کد خبر: 1275382

صدراعظم آلمان: ایران نباید این فرصت را پیدا کند که از وضعیت پیش‌آمده [در منطقه] برای گسترش حوزه نفوذ خود استفاده کند

ادعای ضد ایرانی صدراعظم آلمان

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان امروز (شنبه) و طی جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت آلمان از اسرائیل خواسته در جنگ غزه از قوانین بین‌المللی تبعیت کرده و از ایجاد یک جبهه جدید در مرز با لبنان خودداری کند. صدراعظم آلمان همچنین هشدار داد ایران نباید این فرصت را پیدا کند که از وضعیت پیش‌آمده برای گسترش حوزه نفوذ خود استفاده کند.

صدراعظم آلمان با اشاره به تحولات منطقه غرب آسیا، گفت ایران نباید این فرصت را پیدا کند که از وضعیت پیش‌آمده برای گسترش حوزه نفوذ خود استفاده کند.

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان امروز (شنبه) و طی جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانس امنیتی مونیخ، درباره اینکه آیا برلین موشک‌های «تاروس» را به اوکراین می‌فرستد یا نه، از پاسخ صریح شانه خالی کرد و گفت آلمان هر کاری برای حمایت از تلاش‌های اوکراین در دفاع از خود انجام می‌دهد و تصمیمات در زمان مناسب اتخاذ خواهد شد.

به گزارش دیلی‌میل، شولتس همچنین گفت آلمان از رژیم صهیونیستی خواسته در جنگ غزه از قوانین بین‌المللی تبعیت کرده و از ایجاد یک جبهه جدید در مرز اراضی اشغالی با لبنان خودداری کند.

صدراعظم آلمان همچنین هشدار داد ایران نباید این فرصت را پیدا کند که از وضعیت پیش‌آمده برای گسترش حوزه نفوذ خود استفاده کند.

شولتس در ادامه اظهارات خود در کنفرانس امنیتی مونیخ، بار دیگر بر تعهد کشورش برای افزایش بودجه نظامی به ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی تاکید کرد؛ میزانی که روی کاغذ استاندارد کشورهای ناتو است، اما در عمل کشورهای کمی به آن عمل کرده‌اند.

او گفت: آلمان در دهه‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۳۰ و بعد از آن ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به حوزه دفاعی اختصاص خواهد داد. ما اروپایی‌ها باید تلاش بسیار بیشتری برای قدرت دفاعی خود داشته باشیم؛ هم حالا و هم در آینده.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو هفته گذشته اعلام کرد که ۱۸ عضو از ۳۱ کشور عضو ناتو در سال میلادی جاری استاندارد ۲ درصد بودجه نظامی را محقق خواهند کرد.

این اظهارات تنها چند روز پس از آن مطرح می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ این کشور هشدار داد اگر کشورهای ناتو به بودجه دفاعی تعیین‌شده نرسند، او در برابر حمله احتمال روسیه از آنان دفاع نکرده و به کرملین اجازه می‌دهد تا «هر غلطی که دلش می‌خواهد» با آن‌ها بکند!/ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها