قطر: همچنان اختلافاتی در مورد توافق مبادله اسرا وجود دارد

کد خبر: 1275405

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر گفت که مشکلاتی در بعد انسانی مذاکرات وجود دارد.

قطر: همچنان اختلافاتی در مورد توافق مبادله اسرا وجود دارد

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر گفت که مشکلاتی در بعد انسانی مذاکرات وجود دارد.

به نقل از کانال اطلاع رسانی فلسطین، نخست وزیر امروز شنبه خبر داد: همچنان اختلافاتی در مورد توافق مبادله اسرا وجود دارد و زمان به نفع ما پیش نمی‌رود.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی در بعد انسانی مذاکرات وجود دارد، افزود: طی هفته گذشته پیشرفت‌هایی در مورد توافق بدست آوردیم اما در روزهای اخیر به اختلافاتی مواجه شدیم.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی همچنین اعلام کرد: احتمال می‌دهیم به زودی به توافقی برای مبادله اسرا برسیم و همه تلاش خود را برای این منظور بکار می‌گیریم.

ادامه صحبت‌های این مقام قطری به شرح زیر آمده است:

«اگر بتوانیم بسته‌ای انسانی را در این توافق مشخص کنیم، قادر به کنار گذاشتن موانع خواهیم بود. همه تلاش خود را برای رسیدن به توافقی برای کاهش درد و رنج‌های انسانی در غزه بکار می‌گیریم.

باید نسبت به مذاکرات در مورد قضیه فلسطین واقع بین باشیم. پیشرفتی در گفتگوها در مورد راه حل دو کشور صورت نگرفته است.

شاهد توسعه شهرک‌سازی و اقدامات تحریک‌آمیز در اماکن مقدس هستیم. این حق فلسطینیان است که مشخص کنند چه کسی نماینده آن‌ها باشد.

وقتی صحبت از کشتن فلسطینی‌ها می‌شود، اصل حق و باطل کنار گذاشته می‌شود. زمان به نفع ما نیست و با فرا رسیدن ماه رمضان اوضاع برای منطقه خطرناک خواهد بود.

امیدواریم شاهد تشکیل یک دولت یکپارچه فلسطینی در کرانه باختری و غزه باشیم. دلیلی برای ادامه جنگ در غزه نمی‌بینیم.جنگ باید همین امروز بدون هیچ پیش شرطی متوقف شود.

اقدامات تحریک‌آمیز "اسرائیل" و خشونت شهرک‌نشینان دو مشکل اساسی هستند.دلیلی برای ادامه جنگ نمی‌بینیم و توقف آن به بازگشت اسرا منجر خواهد شد.»/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها