هاآرتص: نتانیاهو اهداف خود را حتی از متحدینش هم پنهان می‌کند

کد خبر: 1275436

روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد، حتی نمایندگان اسرائیل در مذاکرات مربوط به توافق مبادله اسرا هم دقیقا نمی‌دانند، نتانیاهو چه می‌خواهد.

هاآرتص: نتانیاهو اهداف خود را حتی از متحدینش هم پنهان می‌کند

روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد، حتی نمایندگان اسرائیل در مذاکرات مربوط به توافق مبادله اسرا هم دقیقا نمی‌دانند، نتانیاهو چه می‌خواهد.

این رسانه عبری زبان در نوشتاری اعلام کرد، حتی کسانی که به نمایندگی از اسرائیل برای فراهم کردن زمینه توافق دوم مبادله اسرا تلاش می‌کنند نیز نمی‌دانند که نخست وزیر دقیقا چه می‌خواهد.

یوسی فرتر در این رابطه افزود، پیش بینی می‌شد که شعار توخالی "پیروزی فراگیر" حاصلی برای ما نداشته باشد، گرچه برای نتانیاهو توانسته است نتیجه بخش بوده و به رغم فریادهای صورت گرفته در استودیوهای شبکه‌های تلویزیونی، پیام‌های ارسالی و پوسترهای الصاق شده بر روی خودروها و بیلبوردها برای برگزاری انتخابات زودرس و محاکمه مسئول اصلی فاجعه غزه، نتانیاهو همچنان در قدرت باقی بماند.

در بخش دیگری از این نوشتار آمده است، مذاکرات در قاهره اخبار خوبی به همراه ندارند، یعنی خبری از پیشرفت در آن وجود ندارد.

مایکل هاوزر، دیگر نویسنده این روزنامه عبری زبان هم به نقل از منابع آگاه در بلوک دولت به رهبری گانتز فاش کرد، نتانیاهو، حاضر به مطلع کردن بنی گانتز و گادی ایزنکوت در مورد روند پیشرفت مذاکرات مربوط به مادله اسرا نیست و به دنبال آن است که از طریق توافق مبادله اسرا جایگاه خود را در انتخابات آتی تقویت کند.

به گفته مسئولین عالی رتبه حزب گانتز، نتانیاهو با کارشکنی در اعزام هیئت مذاکره کننده به قاهره به دنبال آن است تا این مسئله را به یک تقابل سیاسی تبدیل و به هر شکل ممکن زمینه اخراج گانتز و ایزنکوت را از کابینه فراهم کند.

برخی از مطلعین اعلام کردند، نتانیاهو به دنبال گرفتن بهای ریزش محبوبیت خود و گرایش طرفداران سابقش به سوی گانتز را از وی بگیرد.

در بخش دیگری از این نوشتار آمده است، نتانیاهو همچنان اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و نه تنها به دنبال حفظ ائتلاف خویش است بلکه به دنبال کسب امتیاز از فرایند توافق مبادله اسرا هم هست، از اینرو اقدام به بایکوت گانتز و گادی ایزنکوت عضو حزب گانتز و تمامی اعضای کابینه جنگ کرده و اجازه دسترسی آنها را به تصمیمات مربوط به بازگشت تیم مذاکره کننده اسرائیلی به مذاکرات قاهره نمی‌دهد، تا از این طریق به رای دهندگان نشان دهد که تصمیم گیرنده اصلی در این رابطه خود اوست.

و با وجود آنکه پیش بینی می‌شود گانتز و ایزنکوت مخالفتی با تصمیمات نتانیاهو نداشته و حتی آن را تایید کنند، اما حاضر نیست در این تصمیم گیری کسی را با خود شریک کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها