واکنش عربستان به وتوی آمریکا علیه قطعنامه آتش بس غزه

کد خبر: 1276152

در واکنش به وتوی درخواست الجزایر برای آتش بس در غزه، وزارت امور خارجه عربستان سعودی این وتو را محکوم کرد.

واکنش عربستان به وتوی آمریکا علیه قطعنامه آتش بس غزه

 عربستان سعودی با ابراز تاسف از وتوی دوباره قطعنامه آتش‌بس در غزه توسط آمریکا اعلام کرد باید اصلاحات ضروری در شورای امنیت انجام بگیرد تا این شورا بدون معیارهای دوگانه بتواند مسئولیت خود را انجام دهد.

 در پی اقدام تکراری آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، وزارت خارجه عربستان سعودی اعلام کرد: از وتوی پیش‌نویس قطعنامه‌ای که الجزایر به نیابت از کشورهای عربی در شورای امنیت ارائه داد و خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه بود بسیار متاسفیم.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان تاکید شده است که امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به انجام اصلاحات در شورای امنیت دیده می‌شود تا مسئولیت خود را در حفظ امنیت و صلح بین‌المللی بدون معیارهای دوگانه انجام دهد.

این وزارتخانه همچنین نسبت به بدتر شدن وضعیت انسانی در نوار غزه و تشدید عملیات‌های نظامی که امنیت و صلح بین‌المللی را تهدید می‌کند هشدار داده و تاکید کرد که این وضعیت هیچ کمکی به تلاش‌ها برای مذاکرات و حل مسالمت‌آمیز مسئله فلسطین طبق قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه نمی‌کند.

آمریکا درحالی که هرازگاهی با ژست‌های بشردوستانه سعی می‌کند تا حد ممکن از فشارهای افکار عمومی به دلیل مشارکت مستقیم این کشور در جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بکاهد، دیروز در اقدامی تکراری برای چندمین بار قطعنامه برقراری آتش‌بس فوری در غزه را با هدف حمایت از جنایت‌های رژیم صهیونیستی وتو کرد.

سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا قطعنامه برقراری آتش‌بس بشردوستانه فوری در غزه را وتو کرده است که این چندمین اقدام مشابه واشنگتن از زمان آغاز تلاش‌ها برای توقف جنگ در نوار غزه است.

پیش‌نویس این قطعنامه از سوی الجزایر ارائه شده بود که با 13 رأی موافق و رأی ممتنع انگلیس، در نهایت از سوی آمریکا وتو شد.

کاخ سفید دیروز در توجیه این اقدام ضد انسانی آمریکا در وتوی دوباره قطعنامه برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه، اعلام کرد که واشنگتن قادر به حمایت از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نبود چرا که مذاکرات حساس را به خطر می‌انداخت!

جنبش حماس در واکنش به این اقدام آمریکا تاکید کرد که وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر به شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه توسط آمریکا را به شدت محکوم می‌کنیم.مسئولیت مستقیم ممانعت از صدور قطعنامه برای توقف جنگ در غزه متوجه بایدن و دولت او است./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها