واکنش افغانستان به وتوی آتش‌بس غزه

کد خبر: 1276295

مقامات هیئت حاکمه طالبان ضمن محکومیت اقدام آمریکا برای وتوی طرح آتش‌بس در غزه تاکید کردکاری باید کرد آمریکا چه زمانی از خون مسلمانان سیراب می‌شود.

 واکنش افغانستان به وتوی آتش‌بس غزه

مقامات هیئت حاکمه طالبان ضمن محکومیت اقدام آمریکا برای وتوی طرح آتش‌بس در غزه تاکید کردکاری باید کرد آمریکا چه زمانی از خون مسلمانان سیراب می‌شود.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به وتوی طرح آتش‌بس برای غزه با انتشار پیامی در «ایکس» نوشت: کودکان غزه از گرسنگی در حال مرگ هستند، اما مدعیان دروغین حقوق بشر که تحت عنوان حقوق بشر در افغانستان اشک تمساح می‌ریزند، هیچ نگرانی درباره وضعیت غزه نشان نمی‌دهند و جلوی این ظلم و ستم را نمی‌گیرند.

وی با اشاره به وتوی آمریکا و رأی ممتنع انگلیس به طرح آتش‌بس در غزه افزود: در اینجا متهمان دروغین و ناقضان حقوق بشر به راحتی یافت می‌شوند.

«عبدالحق حماد» رئیس نظارت بر رسانه‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز در واکنش به این موضوع، اظهار داشت: تاکنون 29 هزار نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند که اکثریت قریب به اتفاق آنها کودکان و زنان هستند. در چنین شرایطی آمریکا برای سومین بار طرح آتش بس در غزه را وتو کرد. چه زمانی اینها از خون مسلمان‌ها سیراب خواهند شد.

وی با اشاره به سکوت سران برخی کشورهای اسلامی درباره این جنایات افزود: اما هر چیزی که هست یا بیدار می‌شویم یا هم ناپدید می‌شویم.

خبرگزاری دولتی «باختر» نیز در واکنش به این اقدام نوشت: آمریکا و حامیانش پس از شکست در افغانستان، در دیگر کشورهای اسلامی از جمله در فلسطین، یمن، سوریه و عراق حقوق بشر را نقض می کنند و زنان را می‌کشند.

نوشتار می‌افزاید: آنها مدعی دفاع از حقوق بشر در جهان هستند درحالی‌که در چهارماه گذشته با استفاده از مزدوران رژیم اسرائیل 29 هزار نفر را که 80 درصد آنها زنان و کودکان هستند را به شهادت رسانده‌اند.

باختر تصریح کرد: این مدافعان دروغین حقوق بشر در حالی حقوق زنان فلسطینی در غزه را زیر پا می‌گذارند که خواستار احقاق حقوق زنان در افغانستان هستند؛ حقوقی که بر اساس قانون غربی است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها